mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > "Kolorowy" most w Płocku

"Kolorowy" most w Płocku

Urząd Miejski w Płocku poinformował o rozpoczęciu prac związanych z iluminacją mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudzkiego, który znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 60. W związku z pracami, konieczna jest zmiana organizacji ruchu.

Od początku września bieżącego roku ruszyły prace związane z montażem podświetlenia iluminacyjnego mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Płocku. Ten ponad 690 m obiekt powstał w 1938 roku. Będzie on najdłuższym w Europie obiektem tego rodzaju z podświetleniem iluminacyjnym. Filary konstrukcji rozjaśni światło o niebieskiej barwie. Kratownice z kilku stron podświetlą projektory rzucające światło białe, bursztynowe i czerwone. Inwestycja obejmie również wymianę oświetlenia drogowego na moście (20 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi). Projekt latarni nawiązuje do historycznego stylu.

Do 15 września na moście zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu drogowego. Właściwa wymiana latarni, poprzedzona pracami przygotowawczymi i kontrolą stanu technicznego, rozpocznie się wieczorem 23 września. Prace będą trwały w godzinach od 21.00 do 5.00. Aby wymienić jedną latarnię, trzeba zająć 15 m odcinek pasa drogowego na około 4 godziny. Zatem kierowców czekają spore utrudnienia. Podczas prac ruchem ulicznym będzie kierować dwóch uprawnionych pracowników.

Prace potrwają do końca października. Ich wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Usługowe Wereszczyński. Koszt inwestycji to około 3,4 mln zł.

Podobne wiadomości:

Lepiej z nim nie zadzierać!

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes S600 Pullman Guard - luksus...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~JUZEF :-))) 2008-09-08

Nie Piłsudzkiego a Piłsudskiego !!!

~Zyga 2008-09-05

Kolory iluminacji nawiązują do historycznych barw Płocka a także do barw aktualnej flagi miasta. Są to od góry: szeroki pas żółty, wąski pas czerwony, szeroki pas niebieski. Most będzie więc oświetlony "odwróconymi" barwami a "właściwe" będą widoczne w wiślanym odbiciu. Pozdrawiam

~Halo 2008-09-05

Dlaczego w US 1km kosztuje 5 milionów autostrady a w Polsce 11? P.O. TO KORUPCJA, lewe fakturki a kasa idzie im do banku za granicą!

~Sebek 2008-09-04

I co z tego jak na euro pojedziemy polnymi drogami

~kolorowo 2008-09-04

Fajnie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.