mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > "Łódzka obwodnica" w remoncie

"Łódzka obwodnica" w remoncie

W nocy z 5 na 6 lipca rozpocznie się generalny remont drogi krajowej Nr 1 - Al. Włókniarzy na odcinku od ul. Zgierskiej do ul. Pabianickiej w Łodzi. Do końca listopada 2006 roku zmodernizowane zostaną obie jezdnie "łódzkiej obwodnicy". Celem strategicznym projektu jest połączenie Łodzi z transeuropejską siecią autostrad TEN poprzez likwidację "wąskiego gardła" na drodze krajowej Nr 1.

W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Obywatelskiej. W drugim etapie - w nocy z 7 na 8 lipca - zamknięty zostanie odcinek od ul. Struga do ul. Zgierskiej. Na skrzyżowaniach wymalowane zostaną specjalne pasy dla skręcających w lewo, dostosowana zostanie też sygnalizacja świetlna. Pojawią się również tablice informujące o zalecanych objazdach, które prowadzą ulicami: Pabianicką, Paderewskiego, Broniewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Strykowską, Inflancką, Łagiewnicką, Sikorskiego i Zgierską.

Aleja Włókniarzy, to fragment drogi krajowej Nr 1 i główny ogólnopolski szlak komunikacyjny na linii północ-południe, a także główna arteria komunikacyjna miasta Łodzi - średniorocznie natężenie ruchu wynosi ok. 19 tys. pojazdów na dobę.

Przypomnijmy, w 2005 roku oddano do użytku pierwszy odnowiony fragment al. Włókniarzy między ul. Parkową i ul. Obywatelską (1.7 km). W sumie zmodernizowane zostanie 9,41 km nawierzchni al. Włókniarzy. Prace budowlane będą trwały przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Wartość projektu to ponad 60,5 mln zł brutto. Termin zakończenia robót przewiduje się na listopad 2006r. Projekt jest częściowo finansowany z Unii Europejskiej. Prace zlecone zostały konsorcjum Skanska S.A. oraz  Zakład Drogownictwa i Inżynierii Sp. z o.o.

Po remoncie droga zostanie dostosowana do nacisku 11,5 T/oś oraz poprawie ulegnie przejezdność i płynność ruchu na linii północ-południe. Realizacja projektu ma wpłynąć również na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, kierujących pojazdami i pieszych oraz redukcję zanieczyszczeń i hałasu komunikacyjnego. Realizacja projektu poprawi dojazdy z centralnego rejonu kraju do autostrady A-2 oraz dostępy do istniejących terenów inwestycyjnych.

Przeczytaj także:

Trasa S14 - pierwsze decyzje (2005-11-28)

S1 pod kontrolą (2006-05-16)

Nowe rondo w Częstochowie (2005-12-14)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe lodzkie

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~olo 2006-07-11

Jeżdżę al.Włóknierzy często i ciesze się że tak dobrze idzie przebudowa tej drogi, jakiś rok temu wyremontowano odcinek ok.1,5km widziałem jak przebiegał ten remont, naprawde fachowo, zrobili kawał mocnej drogi, trasa jest równa jak stół.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando