mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > "Skarby" na jedynce

"Skarby" na jedynce

Jeden z wykonawców remontu drogi krajowej nr 1 we Włocławku, podczas rozbiórki kolejnych warstw istniejącej drogi, na odcinku od ul. Bauera do placu biskupa Michała Kozala, na głębokości kilku metrów odkrył w pasie drogowym składowisko odpadów. Są to przede wszystkim stare fundamenty budynków oraz kawerny wypełnione stłuczką ceramiczną zmieszaną z gruntem organicznym.

Wykonawca powiadomił już o tym fakcie nadzór inwestorski oraz biuro projektowe. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań instytucje te wydadzą wiążące wytyczne, co do dalszego postępowania. Na tym obszarze chwilowo wstrzymano prace, bowiem firma wykonująca remont musi zachować poprawność techniczną robót. Powyższe zmiany nie będą miały większego wpływu na terminowość wykonania inwestycji. Aktualnie, przy ul. Lunewil trwają prace związane z budową podczyszczalni wód deszczowych.

Realizowana obecnie inwestycja obejmuje przebudowę prawie dwukilometrowego odcinka krajowej „jedynki” od ulicy Okrzei od skrzyżowania z ulicą Lunewil do okolic placu Powstania Styczniowego. Prace wyniosą prawie 39,5 mln zł. W sumie przebudową ma być objęte prawie 15 km drogi krajowej nr 1. Przypomnijmy, Włocławek, na przebudowę prawie piętnastokilometrowego odcinka drogi krajowej numer jeden otrzyma z unijnej kasy ok. 134 milionów złotych, czyli prawie połowę całej kwoty potrzebnej na inwestycję. Przebudowa krajowej jedynki znalazła się wśród trzynastu najważniejszych inwestycji drogowych w Polsce, które już mają pewne dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Octavia z nowym silnikiem 1.2 TSI

auto motor i sport 0000-00-00

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.