mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > „Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

W Konstantynowie Łódzkim powołano do życia stowarzyszenie „Tak dla S14”, którego zadaniem będzie wspieranie inwestycji w ramach drogi ekspresowej, która będzie tzw. zachodnią obwodnicą Łodzi.

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie
Od czasu, gdy budowa drogi S14 została odłożona w bliżej nieokreśloną przyszłość, samorządowcy z Łodzi i okolicy organizują różne inicjatywy. W sprawie inwestycji odbywały się już społeczne protesty, organizowano również petycje. Dzięki powołaniu do życia stowarzyszenia, wszystkie działania związane z budową obwodnicy zostaną skonsolidowane. 

Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Henryk Brzyszcz poinformował, że zapowiedzi Ministerstwa Infrastruktury na temat „odchudzonego” projektu S14 są nie do przyjęcia, a plany ponownego uruchamiania procedur są nie do zaakceptowania. Taka decyzja powoduje, że projekt mocno przesunie się w czasie.  

Z kolei burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Jacek Lipiński, dodał że miasto bez S14 znajdzie się w wyjątkowo trudnej sytuacji, ponieważ miasto przecinają dwie drogi krajowe: DK71 i DK72. Kiedyś dojazd stamtąd do centrum Łodzi zajmował kilkanaście minut, a dzisiaj potrzeba na to co najmniej godziny. Dlatego droga S14 mogłaby znacząco polepszyć ruch. 

Droga ekspresowa S14 będąca zachodnią częścią obwodnicy aglomeracji łódzkiej miała wyprowadzić ciężki ruch z Łodzi i okolicznych miast. Samorządy zainwestowały w uzbrojenie terenów pod inwestycję pojawiali się też nowi inwestorzy gotowi tworzyć w okolicy kolejne miejsca pracy. Problem zaczął się w lutym, gdy przetarg na budowę S14 został unieważniony, ponieważ oferty potencjalnych wykonawców były zbyt wysokie, a budżet na inwestycję zakładał niewiele ponad 1,4 mld zł. 

Zmiany proponowane przez resort infrastruktury mają „odchudzić” projekt, ale wiąże się to z mocnym przesunięciem w czasie inwestycji. Sytuacja dla miasta Łodzi jest o tyle kłopotliwa że zachodnia obwodnica miasta była jednym z ważniejszych warunków przy staraniach o organizację EXPO w 2022 roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~warszawiak 2017-05-19

Ten portal robi rzeczy coraz "ciekawsze". Najpierw przez prawie cztery miesiące żadnej informacji, absolutna cisza. Potem w dniu 09.05.2017 r. ukazuje się "artykuł" dosłownie taki, cytuję: " W Konstantynowie Łódzkim powołano do życia stowarzyszenie „Tak dla S14”, którego zadaniem będzie wspieranie inwestycji w ramach drogi ekspresowej, która będzie tzw. zachodnią obwodnicą Łodzi". Koniec cytatu i...ARTYKUŁU!!! W dniu dzisiejszym (19.05.2017 r.) zostało "doklejone" zdjęcie mapki i pozostała część artykułu. Czyli czarno na białym widać, że portal zszedł niestety na psy, a ja chętnych do śledzenia wydarzeń drogowych ponownie zapraszam na portal: www.conadrogach.pl

~warszawiak 2017-05-13

Małe sprostowanie: dokładnie to poprzedni artykuł ukazał się 14 stycznia b.r., a nie 15 stycznia. Nie zmienia to oczywiście faktu, że tutaj niestety nie ma właściwie już po co zaglądać i jeszcze raz wszystkich zachęcam do śledzenia wydarzeń drogowych na www.conadrogach.pl.

~warszawiak 2017-05-12

Ten portal, to jednak obecnie czyste kpiny. Co to za informacja??? Jedno zdanie???!!!??? Po prawie czteromiesięcznej nieobecności!!!???!!! Powtórzę mniej więcej to, co pisałem w ostatnim poście do poprzedniego artykułu. Notabene poprzedni artykuł ukazał się 15.01.2017 r., a mój ostatni komentarz do niego 15.03.2017 r. (a tu, na portal "mojeauto.pl" w dziale "polskie drogi" naprawdę chyba nie ma po co już zaglądać, szkoda): Witam Wszystkich moich Rozmówców. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim (zarówno Tym, co się ze mną zgadzali, jak i Tym, co się ze mną nie zgadzali) za wspólne internetowe spędzenie wielu lat i zapraszam Wszystkich do dyskusji na portal "www.conadrogach.pl", gdzie od 15 marca b.r. zacząłem regularnie zamieszczać swoje posty.

Jotgie 2017-05-10

Lepiej coś zrobić od strony wschodniej. Jechać DK14 od Strykowa do centrum Łodzi to horror i karma dla policji! Właściwie prawie cały czas ograniczenia prędkości, których mało kto przestrzega! A jak przestrzega to jest kiepem! O stanie nawierzchni nawet nie wspomnę! Nie dużo lepiej jest od Nowosolnej. nReasumując, dojazd do Łodzi od A1 ze strony północnej jest tragedią!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe znaki drogowe w Polsce
Nowe znaki drogowe w Polsce
Na polskich drogach już niebawem spotkamy nowe znaki, oznaczające strefę czystego transportu i jej koniec. Ich zignorowanie grozi mandatem do 500 złotych.