mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > "Zakopianka - prawy do lewego"

"Zakopianka - prawy do lewego"

Dzisiaj tj. 3 czerwca nastąpi otwarcie lewej jezdni "Zakopianki" na odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami. Radość kierowców potrwa jednak tylko do 13 czerwca, kiedy to zamknięta zostanie 3 km prawa część jezdni na odcinku Liberów - Gaj.

"Zakopianka - prawy do lewego"

Ruch zostanie przywrócony od skrzyżowania z drogą lokalną w Gaju do skrzyżowania przy firmie VIAMOT w Libertowie. Przez ostatnie miesiące drogowcy przebudowywali obiekty mostowe zlokalizowane na lewej jezdni. Nadal trwają prace remontowe na odcinku w Myślenicach, które przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zakończą się około 10 czerwca.

Po modernizacji lewej jezdni przyjdzie kolej na prawą stronę. Dlatego też podróżujący "siódemką" muszą uzbroić się w cierpliwość. Od 13 czerwca zostanie zamknięty 3 km odcinek prawej jezdni Liberów - Gaj. Będą tam przebudowane obiekty mostowe oraz zmodernizowana nawierzchnia, której nośność zostanie dostosowana do standardów unijnych czyli podniesiona do 115 kN/oś. Prace potrwają do końca października 2005 r.

Prace związane z modernizacją nawierzchni na odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami na drodze krajowej nr 7, rozpoczęły się pod koniec sierpnia zeszłego roku. Inwestycja obejmuje wzmocnienie "Zakopianki" na dwóch odcinkach jezdni prawej (kierunek Kraków - Myślenice) o łącznej długości 7,9 km. Wykonawcą jest firma MOTA-Engil Polska SA. z którą podpisano kontrakt o wartości blisko 20,2 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Natomiast odnowa lewej jezdni na analogicznych odcinkach będzie - poza robotami mostowymi - zlecona odrębnym kontraktem.

W I etapie, który trwał przez 3 miesiące (do 17 listopada 2004 roku), zmodernizowano odcinek 3,5 km od skrzyżowania z drogą woj. nr 955 Jawornik - Sułkowice do skrzyżowania z drogą woj. nr 967 Myślenice - Łapczyca. Wiosną 2005 roku rozpoczęły się prace na dwóch odcinkach. Na odcinku na trasie Libertów - Gaj (2,7 km) przeprowadzono prace mostowe (przebudowa trzech obiektów na jezdni lewej). Prace miały zostać zakończone dopiero pod koniec czerwca br. ale GDDKiA zmobilizowała wykonawcę, by przyśpieszył tempo i skończył o miesiąc wcześniej. Na drugim odcinku w Myślenicach (1,7 km) prace nawierzchniowe trwają nadal.

Modernizację nawierzchni "Zakopianki" na dwujezdniowym odcinku rozpoczęto w 2003 roku. Prace objęły odcinek pomiędzy Głogoczowem a Jawornikiem i trwały od połowy marca do listopada 2003 r. Odnowiony został prawy odcinek jezdni (kierunek: Kraków - Myślenice) o długości 8,3 km oraz 1,5 km odcinek jezdni lewej (kierunek Myślenice - Kraków).

W 2006 roku zaplanowano zakończenie rehabilitacji nawierzchni całego odcinka: Kraków - Myślenice. W ramach tego kontraktu skrzyżowanie "Bysinki" w Myślenicach zostanie przebudowane na dwupoziomowe - "Zakopianka" będzie poprowadzona estakadą.

 

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie droga nr 7

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Zakopianka w budowie

Droga S7 - Zakopianka w budowie

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~piotr 2006-07-05

mam 38 lat i mam nadzieję, że mój wnuk zabierze mnie kidyś tą drogą (o ile nie będzie remontów)

~j 2006-07-03

WSTYD WSTYD!!!!!!!!!!!!

~m 2006-07-03

jak tak będą robić jak robia tp tej drogi nieskończą do 2050 r......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.