mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > "Zakopianka - prawy do lewego"

"Zakopianka - prawy do lewego"

Dzisiaj tj. 3 czerwca nastąpi otwarcie lewej jezdni "Zakopianki" na odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami. Radość kierowców potrwa jednak tylko do 13 czerwca, kiedy to zamknięta zostanie 3 km prawa część jezdni na odcinku Liberów - Gaj.

"Zakopianka - prawy do lewego"

Ruch zostanie przywrócony od skrzyżowania z drogą lokalną w Gaju do skrzyżowania przy firmie VIAMOT w Libertowie. Przez ostatnie miesiące drogowcy przebudowywali obiekty mostowe zlokalizowane na lewej jezdni. Nadal trwają prace remontowe na odcinku w Myślenicach, które przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zakończą się około 10 czerwca.

Po modernizacji lewej jezdni przyjdzie kolej na prawą stronę. Dlatego też podróżujący "siódemką" muszą uzbroić się w cierpliwość. Od 13 czerwca zostanie zamknięty 3 km odcinek prawej jezdni Liberów - Gaj. Będą tam przebudowane obiekty mostowe oraz zmodernizowana nawierzchnia, której nośność zostanie dostosowana do standardów unijnych czyli podniesiona do 115 kN/oś. Prace potrwają do końca października 2005 r.

Prace związane z modernizacją nawierzchni na odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami na drodze krajowej nr 7, rozpoczęły się pod koniec sierpnia zeszłego roku. Inwestycja obejmuje wzmocnienie "Zakopianki" na dwóch odcinkach jezdni prawej (kierunek Kraków - Myślenice) o łącznej długości 7,9 km. Wykonawcą jest firma MOTA-Engil Polska SA. z którą podpisano kontrakt o wartości blisko 20,2 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Natomiast odnowa lewej jezdni na analogicznych odcinkach będzie - poza robotami mostowymi - zlecona odrębnym kontraktem.

W I etapie, który trwał przez 3 miesiące (do 17 listopada 2004 roku), zmodernizowano odcinek 3,5 km od skrzyżowania z drogą woj. nr 955 Jawornik - Sułkowice do skrzyżowania z drogą woj. nr 967 Myślenice - Łapczyca. Wiosną 2005 roku rozpoczęły się prace na dwóch odcinkach. Na odcinku na trasie Libertów - Gaj (2,7 km) przeprowadzono prace mostowe (przebudowa trzech obiektów na jezdni lewej). Prace miały zostać zakończone dopiero pod koniec czerwca br. ale GDDKiA zmobilizowała wykonawcę, by przyśpieszył tempo i skończył o miesiąc wcześniej. Na drugim odcinku w Myślenicach (1,7 km) prace nawierzchniowe trwają nadal.

Modernizację nawierzchni "Zakopianki" na dwujezdniowym odcinku rozpoczęto w 2003 roku. Prace objęły odcinek pomiędzy Głogoczowem a Jawornikiem i trwały od połowy marca do listopada 2003 r. Odnowiony został prawy odcinek jezdni (kierunek: Kraków - Myślenice) o długości 8,3 km oraz 1,5 km odcinek jezdni lewej (kierunek Myślenice - Kraków).

W 2006 roku zaplanowano zakończenie rehabilitacji nawierzchni całego odcinka: Kraków - Myślenice. W ramach tego kontraktu skrzyżowanie "Bysinki" w Myślenicach zostanie przebudowane na dwupoziomowe - "Zakopianka" będzie poprowadzona estakadą.

 

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie droga nr 7

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S7 - Zakopianka w budowie

Droga S7 - Zakopianka w budowie

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~piotr 2006-07-05

mam 38 lat i mam nadzieję, że mój wnuk zabierze mnie kidyś tą drogą (o ile nie będzie remontów)

~j 2006-07-03

WSTYD WSTYD!!!!!!!!!!!!

~m 2006-07-03

jak tak będą robić jak robia tp tej drogi nieskończą do 2050 r......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.