mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > "Zakopianka" przed weekendem

"Zakopianka" przed weekendem

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, to wyjazd z Krakowa na "Zakopiankę" będzie odbywać się bez utrudnień i kierowcy nie będą rozpoczynać weekendu od stania w korkach. W czwartek (tj. 25.08) lub - najpóźniej - w piątek znikną utrudnienia w ruchu na modernizowanym odcinku "Zakopianki" pomiędzy Libertowem a Gajem.

Przyspieszenie prac cieszy zwłaszcza w związku z nadchodzącym weekendem, kiedy to do Zakopanego przyjadą wielbiciele Adama Małysza na Letnie Grand Prix w skokach. Wykonawca dokłada wszelkich starań, by zakończyć prace i udostępnić kierowcom obydwie jezdnie (dotychczas jedna jezdnia była zamknięta dla ruchu). Do zrobienia pozostało jeszcze oznakowanie poziome grubowarstwowe (z masy termoplastycznej, dające efekt akustyczny w momencie najechania) , które można wykonywać tylko, gdy nie ma opadów deszczu.
 
Przypominamy, że prace trwają jeszcze na jezdni lewej (kierunek Myślenice - Kraków) w Myślenicach, która jest zamknięta dla ruchu na odcinku 1,5 km pomiędzy skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 955 a skrzyżowaniem ze zjazdem do centrum Myślenic obok stacji paliw. Ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią prawą przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h, obowiązuje zakaz wyprzedzania. Roboty na tym odcinku według planu mają zostać zakończone 30 września br.
 
Do ostatecznego terminu zakończenia realizacji inwestycji - 31 października 2005 roku - na modernizowanych odcinkach mogą występować okresowo lokalne zawężenia jezdni związane z pracami wykończeniowymi.

Przypomnijmy:

Prace związane z modernizacją nawierzchni na odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami na drodze krajowej nr 7, rozpoczęły się pod koniec sierpnia 2004 roku. Zakres inwestycji obejmuje wzmocnienie "Zakopianki" na dwóch odcinkach jezdni prawej (kierunek Kraków - Myślenice) o łącznej długości 7,9 km. Inwestorem jest krakowski oddział GDDKiA a wykonawcą - MOTA-Engil Polska SA. Kontrakt opiewa na kwotę prawie 20,2 mln zł.  Inwestycja jest współfinansowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Termin zakończenia prac wyznaczono na 31 października 2005 roku.
 
Rehabilitacja jezdni lewej na analogicznych odcinkach będzie - poza robotami mostowymi - zlecona odrębnym kontraktem.
 
 W I etapie, który trwał przez 3 miesiące (do 17 listopada 2004 roku), zmodernizowano odcinek 3,5 km od skrzyżowania z drogą woj. nr 955 Jawornik - Sułkowice do skrzyżowania z drogą woj. nr 967 Myślenice - Łapczyca.  Wiosną 2005 roku rozpoczęły się prace na dwóch odcinkach: 1/pomiędzy Libertowem a Gajem (2,7 km) oraz 2/w Myślenicach (1,7 km).
 
Modernizację nawierzchni "Zakopianki" na dwujezdniowym odcinku, polegającą na remoncie nawierzchni i podniesieniu jej nośności rozpoczęto w 2003 roku. Prace objęły odcinek pomiędzy Głogoczowem a Jawornikiem (od marca do listopada 2003 r. i zakończyły się 8 miesięcy przed planowanym terminem). Odnowie został poddany odcinek jezdni prawej (kierunek: Kraków - Myślenice) o długości 8,3 km oraz półtorakilometrowy odcinek jezdni lewej (kierunek Myślenice - Kraków).

Planowane inwestycje:

W 2006 roku zaplanowano następny etap modernizacji odcinka: Kraków -  Myślenice, w ramach którego jezdnia zostanie wzmocniona do 115 kN/oś, skrzyżowanie "Bysinki" w Myślenicach zostanie przebudowane na dwupoziomowe ("Zakopianka" będzie poprowadzona po estakadzie) oraz powstanie kładka dla pieszych w Mogilanach.

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.