mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > ?Zaprojektują i Zbudują? S8

?Zaprojektują i Zbudują? S8

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu kolejnych umów w nowym systemie Zaprojektuj i Zbuduj. Dwa nowe kontrakty dotyczą dostosowania drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej S8.

?Zaprojektują i Zbudują? S8
GDDKiA  podpisała umowy na przygotowanie i zarządzanie programem pilotażowym systemu Zaprojektuj i Zbuduj. Zamówienie dotyczy dwóch odcinków drogi krajowej nr 8, z Jeżewa do Białegostoku oraz z Piotrkowa Trybunalskiego do Rawy Mazowieckiej.

Część pierwsza zadania, które za kwotę ponad 6,1 mln euro wykona firma Halcrow Group Limited UK, obejmuje przygotowanie i zarządzanie programem pilotażowym, obejmującym przygotowanie dokumentacji przetargowej oraz nadzór inwestorski dla projektu związanego z rozbudową drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Jeżewo – Białystok.

Drugą część kontraktu, wartą ponad 16,2 mln euro, wykona konsorcjum firm Jacobs UK Ltd i Jacobs Polska Sp. z o.o. Także w tym przypadku wykonawca ma przygotować dokumentację przetargową oraz pełnić nadzór inwestorski nad przebudową drogi krajowej nr 8 na odcinku Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka.

Oba zadania zostaną poddane analizie, która ma pozwolić na określenie efektywności systemu Zaprojektuj i Zbuduj. Kontrakty mają zostać zrealizowane w ciągu 72 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~ROKOL 2008-06-27

Dobrze mówisz -prjkancelaria- S8 wg ostatnich decyzji ma przebiegać m.in. przez Sieradz, Zduńską Wolę, Łask, Pabianice i Łódź. Miał to być przebieg ostatecznie ustalony, to o jakim Piotrkowie Tryb. i Rawie Mazowieckiej mówimy? Panie ministrze Grabarczyk - walczył Pan o przebieg S8 przez te miasta, we wszystkich kampaniach wyborczych było to Pana głównym hasłem wyborczym, teraz jest Pan ministrem od dróg i autostrad i co??? Już przestał się Pan tym interesować? Widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gratuluję!!!

~wariat? 2008-06-12

ty gościu, to jakiś nawiedzony jesteś...

~ab17 2008-06-11

Wszystkie trzy poniższe wpisy wynikają z braku odpowiedniej wiedzy ich autorów; droga S-8 w okolicach Łodzi będzie przebiegać tak jak na mapkach na stronie wvvw.andrzej-b.pl/index.text.drogi.html natomiast co się tyczy anglików to na potrzeby komisji EU nadzorowali budowę A2 Stryków - Konin.

~Kr 2008-06-10

Angole? No tego jeszcze nie slyszalem :D Jacobs UK :) Juz przyzwyczailem sie do Skanskiej (S), Strabagu (A), Dragodasu (Grecja), Motaengil (P), Walter Heilit (D), Deutsche Asphalt, Kirchner.... ale Anglicy :) ? Zapowiada sie Ciekawie :)

~armin 2008-06-10

prjkancelaria: droga ekspresowa S8 została tak po kretyńsku pomyślana, że bedzie biegła z Warszawy do Piotrkowa, później do Łodzi jako autostrada A1 i dalej w kierunku Wrocławia :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.