mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > ?Zaprojektują i Zbudują? S8

?Zaprojektują i Zbudują? S8

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu kolejnych umów w nowym systemie Zaprojektuj i Zbuduj. Dwa nowe kontrakty dotyczą dostosowania drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej S8.

?Zaprojektują i Zbudują? S8
GDDKiA  podpisała umowy na przygotowanie i zarządzanie programem pilotażowym systemu Zaprojektuj i Zbuduj. Zamówienie dotyczy dwóch odcinków drogi krajowej nr 8, z Jeżewa do Białegostoku oraz z Piotrkowa Trybunalskiego do Rawy Mazowieckiej.

Część pierwsza zadania, które za kwotę ponad 6,1 mln euro wykona firma Halcrow Group Limited UK, obejmuje przygotowanie i zarządzanie programem pilotażowym, obejmującym przygotowanie dokumentacji przetargowej oraz nadzór inwestorski dla projektu związanego z rozbudową drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Jeżewo – Białystok.

Drugą część kontraktu, wartą ponad 16,2 mln euro, wykona konsorcjum firm Jacobs UK Ltd i Jacobs Polska Sp. z o.o. Także w tym przypadku wykonawca ma przygotować dokumentację przetargową oraz pełnić nadzór inwestorski nad przebudową drogi krajowej nr 8 na odcinku Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka.

Oba zadania zostaną poddane analizie, która ma pozwolić na określenie efektywności systemu Zaprojektuj i Zbuduj. Kontrakty mają zostać zrealizowane w ciągu 72 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Peugeot 308 SW – Jak apartament

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo S80 i XC90 – jeszcze bogatsze

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~ROKOL 2008-06-27

Dobrze mówisz -prjkancelaria- S8 wg ostatnich decyzji ma przebiegać m.in. przez Sieradz, Zduńską Wolę, Łask, Pabianice i Łódź. Miał to być przebieg ostatecznie ustalony, to o jakim Piotrkowie Tryb. i Rawie Mazowieckiej mówimy? Panie ministrze Grabarczyk - walczył Pan o przebieg S8 przez te miasta, we wszystkich kampaniach wyborczych było to Pana głównym hasłem wyborczym, teraz jest Pan ministrem od dróg i autostrad i co??? Już przestał się Pan tym interesować? Widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gratuluję!!!

~wariat? 2008-06-12

ty gościu, to jakiś nawiedzony jesteś...

~ab17 2008-06-11

Wszystkie trzy poniższe wpisy wynikają z braku odpowiedniej wiedzy ich autorów; droga S-8 w okolicach Łodzi będzie przebiegać tak jak na mapkach na stronie wvvw.andrzej-b.pl/index.text.drogi.html natomiast co się tyczy anglików to na potrzeby komisji EU nadzorowali budowę A2 Stryków - Konin.

~Kr 2008-06-10

Angole? No tego jeszcze nie slyszalem :D Jacobs UK :) Juz przyzwyczailem sie do Skanskiej (S), Strabagu (A), Dragodasu (Grecja), Motaengil (P), Walter Heilit (D), Deutsche Asphalt, Kirchner.... ale Anglicy :) ? Zapowiada sie Ciekawie :)

~armin 2008-06-10

prjkancelaria: droga ekspresowa S8 została tak po kretyńsku pomyślana, że bedzie biegła z Warszawy do Piotrkowa, później do Łodzi jako autostrada A1 i dalej w kierunku Wrocławia :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando