mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 2 Leóny w Barcelonie

2 Leóny w Barcelonie

Podczas rozpoczynającego się Salonu Samochodowego w Barcelonie zadebiutował nowy Seat León. Obok tradycyjnej wersji drogowej pokazano specjalną edycję sportową.

2 Leóny w Barcelonie

Będzie ona brała udział w Mistrzostwach Świata Samochodów Wyścigowych WTCC (World Touring Car Championship), organizowanych przez FIA, międzynarodowy związek sportów motoryzacyjnych.

Natomiast cały projekt wdrożenia nowego, najbardziej sportowego dla marki modelu, pochłonął ponad 500 milionów euro. Wliczają się w to koszty prac rozwojowych i dostosowania procesów produkcyjnych tak, by zgodnie z planem wprowadzić model drogowy na rynek na początku drugiej połowy bieżącego roku.

Z kolei wersja wyścigowa miałaby zadebiutować jeszcze w tym roku, podczas gdy pierwsze zawody sezonu ruszają już 15 maja na brytyjskim torze Silverstone.

Docelowo, stworzony i zaprojektowany w zakładzie Seat Sport w Matorell, León WTCC jako ukoronowanie technologicznych osiągnięć, ma pozwolić hiszpańskiemu producentowi już w tym roku ubiegać się o mistrzostwo świata.

Ma być to również najlepszym dowód na to, że seria modeli Seata o sportowym charakterze stanowi solidną bazę dla tworzenia doskonałych samochodów wyścigowych.

Kiedy wyjedzie na tor rozgrywanych w Europie, Azji i Ameryce zawodów WTCC, przyjdzie mu walczyć o tytuły z rywalami takimi jak Alfa Romeo 156, BMW 320i coupe, Chevrolet Lacetti, Ford Focus, Honda Accord R i Peugeot 407.

Komentuj:

~SYLWIA 2006-05-06

TEN SAMOCHOD JEST FANTASTYCZNY.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.