Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 2-cylindrowy BMW F 800 S

2-cylindrowy BMW F 800 S

Wraz ze swą zupełnie nową paletą motocykli sportowych firma BMW Motorrad przechodzi do następnej rundy ofensywy modelowej.

2-cylindrowy BMW F 800 S

W pierwszej połowie 2006 roku seria F 800 będzie czwartą serią modelową, która zjedzie z linii montażowych w Berlinie. Model F 800 S wyposażony jest w silnik dwucylindrowy w układzie twin o pojemności 800 cm3 i oferuje oskonałe zawieszenie i typowe dla motocykli BMW właściwości jezdne.
 
Atletyczny motocykl sportowy F 800 S waży bez płynów eksploatacyjnych sporo poniżej 190 kg (ok. 200 kg w stanie gotowym do jazdy) i jest to pierwszy model z tej nowej, odrębnej serii. Precyzyjne zawieszenie, zaprojektowane pod kątem dużej stabilności kierunkowej i na zakrętach, oraz optymalne prowadzenie zapewnią dobre właściwości jezdne. Standardem w tym motocyklu są zamknięty katalizator trójdrożny, najnowocześniejsze cyfrowe układy elektroniczne silnika i opcjonalny układ ABS.

Jeżeli chodzi o napęd tylny, to BMW Motorrad kontynuuje swą innowację przedstawioną w modelu F 650 CS i stawia na niskoobsługowy i cichobieżny napęd paskowy. Jest on lżejszy niż napęd Kardana i przedstawia optymalne połączenie masy, przestrzeni, wydajności i trwałości w tej klasie.

Również silnik ma zupełnie nową konstrukcję. Powstał on we współpracy z firmą Bombardier-Rotax GmbH. Pierwszy 2-cylindrowy silnik rzędowy w historii BMW Motorrad wykonany jest w technice czterozaworowej.Kompaktowa jednostka napędowa z wbudowaną skrzynią 6-biegową zaprojektowana została pod kątem zrównoważonego rozwoju mocy (80 KM).

Nowe BMW F 800 S będzie po raz pierwszy zaprezentowane międzynarodowej prasie, a następnie publiczności na targach samochodowych EICMA w Mediolanie 15 listopada 2005 r. Cena nie została jeszcze ustalona.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW motocykl

Podobne wiadomości:

BMW Seria 5 G30 - zobacz ceny nowej

BMW Seria 5 G30 - zobacz ceny nowej "piątki"

Aktualności 2016-10-19

BMW M4 Coupe - DTM Champion Edition z okazji mistrzostwa

BMW M4 Coupe - DTM Champion Edition z okazji...

Aktualności 2016-10-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj