mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 2-cylindrowy BMW F 800 S

2-cylindrowy BMW F 800 S

Wraz ze swą zupełnie nową paletą motocykli sportowych firma BMW Motorrad przechodzi do następnej rundy ofensywy modelowej.

2-cylindrowy BMW F 800 S

W pierwszej połowie 2006 roku seria F 800 będzie czwartą serią modelową, która zjedzie z linii montażowych w Berlinie. Model F 800 S wyposażony jest w silnik dwucylindrowy w układzie twin o pojemności 800 cm3 i oferuje oskonałe zawieszenie i typowe dla motocykli BMW właściwości jezdne.
 
Atletyczny motocykl sportowy F 800 S waży bez płynów eksploatacyjnych sporo poniżej 190 kg (ok. 200 kg w stanie gotowym do jazdy) i jest to pierwszy model z tej nowej, odrębnej serii. Precyzyjne zawieszenie, zaprojektowane pod kątem dużej stabilności kierunkowej i na zakrętach, oraz optymalne prowadzenie zapewnią dobre właściwości jezdne. Standardem w tym motocyklu są zamknięty katalizator trójdrożny, najnowocześniejsze cyfrowe układy elektroniczne silnika i opcjonalny układ ABS.

Jeżeli chodzi o napęd tylny, to BMW Motorrad kontynuuje swą innowację przedstawioną w modelu F 650 CS i stawia na niskoobsługowy i cichobieżny napęd paskowy. Jest on lżejszy niż napęd Kardana i przedstawia optymalne połączenie masy, przestrzeni, wydajności i trwałości w tej klasie.

Również silnik ma zupełnie nową konstrukcję. Powstał on we współpracy z firmą Bombardier-Rotax GmbH. Pierwszy 2-cylindrowy silnik rzędowy w historii BMW Motorrad wykonany jest w technice czterozaworowej.Kompaktowa jednostka napędowa z wbudowaną skrzynią 6-biegową zaprojektowana została pod kątem zrównoważonego rozwoju mocy (80 KM).

Nowe BMW F 800 S będzie po raz pierwszy zaprezentowane międzynarodowej prasie, a następnie publiczności na targach samochodowych EICMA w Mediolanie 15 listopada 2005 r. Cena nie została jeszcze ustalona.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW motocykl

Podobne wiadomości:

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.