mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 3008 - pierwsza seryjna hybryda Peugeota w Genewie

3008 - pierwsza seryjna hybryda Peugeota w Genewie

Światowa premiera „crossover by Peugeot”, to najważniejsze wydarzenie na stoisku Peugeota, które odbędzie się na salonie samochodowym w Genewie. Francuska marka zamierza tam zaprezentować wersję produkcyjną modelu 3008 (również w wersji hybrydowej). Drugą ikoną tegorocznej wystawy w garażu Peugeota będzie 308 CC.

3008 - pierwsza seryjna hybryda Peugeota w Genewie
3008 jest nowym samochodem kompaktowym, ale równocześnie bardzo  pojemnym  przeznaczonym do odkrywania nowych  terytoriów motoryzacji. Wielofunkcyjny, sytuuje się na skrzyżowaniu wielu światów technologicznych zarówno zewnętrznie jak i dzięki praktycznemu wnętrzu waloryzującemu zarówno kierowcę jak i pasażerów. Ponadto wnosi nowe rozwiązania technologiczne takie jak ( Grip Control, Dynamic Rolling Control,  wyświetlacz na szybie, Distance Alert, automatyczny hamulec postojowy ), które zapewniają przyjemność prowadzenia i bezpieczeństwo.

Peugeot 3008 angażuje się w ochronę środowiska dzięki gamie silników o dobrych osiągach emitujących przy tym tylko 130 g/km CO2.

Peugeot w Genewie zamierza wystawić również model 308CC i promuje przy tym hasło: "Więcej kabrioletu w Coupe kabrioletach". Wraz z 308CC, Peugeot wzmacnia swój status lidera w segmencie coupe –kabrioletów. Nnowy CC według Francuzów ma być syntezą elegancji, wyrazistego stylu i dynamiki oraz łączyć jednocześnie komfort i dobre prowadzenie z przyjemnością jazdy. Czy tak będzie, okaże się już niebawem, bowiem 308CC także w niedalekiej przyszłości pojawi się w sprzedaży. Z ciekawych rozwiązań zastosowanych w tym samochodzie można wyróżnić system Airwave - dodatkowy strumień powietrza ogrzewa szyje podróżujących podczas jazdy z otwartm dachem - oraz pałąki pirotechniczne i, co jest bezapelacyjną nowością na skalę światową, poduszkę powietrzną głowy.

W Genewie Francuzi wystawią także kilka hybryd (Prologu HYbrid4, RC HYbrid4 i HYbrid3) - włącznie ze wspomnianym wcześniej modelem 3008, który będzie pierwszym seryjnie produkowanym pojazdem w koncernie PSA z takim rodzajem napędu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 3008
Peugeot 3008
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: 3008 308 CC

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Silniki Peugeota spełniają normę Euro6

Silniki Peugeota spełniają normę Euro6

Technika 2014-09-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.