mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 3,4 l/100 km Ibizą

3,4 l/100 km Ibizą

Z tak niskim średnim wynikiem zużycia paliwa Seat Ibiza Ecomotive będzie jednym z najoszczędniejszych modeli dostępnych na rynku. Premiera odbyła się podczas zakończonej wczoraj wystawy samochodowej w Madrycie.

3,4 l/100 km Ibizą
Tegoroczny salon motoryzacyjny odbywający się w Madrycie zorganizowany został jako Wystawa Pojazdów Ekologicznych i Ekorozwoju Mobilności. Na stoisku Seata można było oglądać całą paletę różnych ekologicznych modeli, reprezentujących różne podejście do kwestii ekologii w motoryzacji, w tym pokazaną po raz pierwszy Ibizę w wersji Ecomotive.

Trzecia już generacja tej wersji małego Seata charakteryzuje się rekordowo niską emisją CO2 na poziomie 89 g/km i bezkonkurencyjnym średnim zużyciem paliwa na poziomie 3,4 litra na 100 kilometrów. Dzięki silnikowi 1.2 TDI CR rozwijającemu moc 75 KM z filtrem cząstek stałych DPF oraz takim rozwiązaniom, jak system automatycznego wyłączania i uruchamiania silnika Auto Start/Stop czy system odzyskiwania energii nowa Ibiza Ecomotive jest też jednym z najbardziej ekologicznych samochodów na rynku.

Wprowadzenie nowej Ibizy Ecomotive potwierdza nie tylko aspiracje, ale także już zdobytą pozycję hiszpańskiej marki jako lidera w dziedzinie pojazdów ekologicznych. Pozostałe, dostępne już w sprzedaży modele z serii Ecomotive także wyróżniają się najniższą emisją w swoich segmentach, która wynosi 99 g/km w modelu Leon, 119 g/km w Altei i Altei XL oraz 159 g/km w modelu Alhambra.

Poza tym w Madrycie Seat pokazał, znany już z wystawy w Genewie, koncepcyjny model IBE, czyli małe sportowe coupe napędzane wyłącznie energią elektryczną. Można było też zobaczyć pierwszą hybrydę Seata - Leona Twin Drive Ecomotive, który do sprzedaży trafi jednak dopiero w 2014 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 47 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Aktualności 2017-06-28

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Komentuj:

~zzxx 2010-05-24

Eko-wariaci. Produkcja 3x bardziej zasobożerna, trudności w utylizacji, zmniejszona trwałość, a wszystko po to, aby zaoszczędzić litr paliwa. No po prostu brawo. A jednocześnie pasą samochody w setki kilogramów dodatkowych urządzeń.. i dziwią się, że palą paliwo :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman