mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 3-miejscowe Renault w Genewie

3-miejscowe Renault w Genewie

Na salonie genewskim 2005 Renault wystawi swój nowy concept-car Z17, mały samochód miejski wysokiej klasy zapewniający autentyczną przyjemność jazdy.

3-miejscowe Renault w Genewie

"Z17 to samochód zaprojektowany z myślą o życiu w mieście. Wiadomo, że jeden samochód przewozi średnio zaledwie 1,4 osoby, ale ograniczenie ilości miejsc w samochodzie do 2 jest odbierane jako ograniczenie. Dlatego Z17 oferuje 3 pełnowymiarowe miejsca, a bagażnik umieszczono za fotelem kierowcy, co zapewnia kompaktową konstrukcję całości", wyjaśnia Patrick Le Quément z francuskiego koncernu.

Jeśli Z17 trafi do seryjnej produkcji, będzie najmniejszym przedstawicielem koncernu Renault. Być może francuski koncern na bazie tego prototypowego modelu stworzy następcę najmniejszego obecnie modelu w swojej gamie - Twingo. Więcej szczegółów o Z17 w trakcie trwania targów genewskich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport