Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 3-miejscowe Renault w Genewie

3-miejscowe Renault w Genewie

Na salonie genewskim 2005 Renault wystawi swój nowy concept-car Z17, mały samochód miejski wysokiej klasy zapewniający autentyczną przyjemność jazdy.

3-miejscowe Renault w Genewie

"Z17 to samochód zaprojektowany z myślą o życiu w mieście. Wiadomo, że jeden samochód przewozi średnio zaledwie 1,4 osoby, ale ograniczenie ilości miejsc w samochodzie do 2 jest odbierane jako ograniczenie. Dlatego Z17 oferuje 3 pełnowymiarowe miejsca, a bagażnik umieszczono za fotelem kierowcy, co zapewnia kompaktową konstrukcję całości", wyjaśnia Patrick Le Quément z francuskiego koncernu.

Jeśli Z17 trafi do seryjnej produkcji, będzie najmniejszym przedstawicielem koncernu Renault. Być może francuski koncern na bazie tego prototypowego modelu stworzy następcę najmniejszego obecnie modelu w swojej gamie - Twingo. Więcej szczegółów o Z17 w trakcie trwania targów genewskich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota South Africa Motors i Toyota Gazoo Racing South Africa przedstawiają potwora, który powalczy o zwycięstwo w styczniowym Rajdzie Dakar 2017. Toyota Hilux Evo wyróżnia się m.in. siłą napędową kierową tylko na oś tylną.