mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 3-miejscowe Renault w Genewie

3-miejscowe Renault w Genewie

Na salonie genewskim 2005 Renault wystawi swój nowy concept-car Z17, mały samochód miejski wysokiej klasy zapewniający autentyczną przyjemność jazdy.

3-miejscowe Renault w Genewie

"Z17 to samochód zaprojektowany z myślą o życiu w mieście. Wiadomo, że jeden samochód przewozi średnio zaledwie 1,4 osoby, ale ograniczenie ilości miejsc w samochodzie do 2 jest odbierane jako ograniczenie. Dlatego Z17 oferuje 3 pełnowymiarowe miejsca, a bagażnik umieszczono za fotelem kierowcy, co zapewnia kompaktową konstrukcję całości", wyjaśnia Patrick Le Quément z francuskiego koncernu.

Jeśli Z17 trafi do seryjnej produkcji, będzie najmniejszym przedstawicielem koncernu Renault. Być może francuski koncern na bazie tego prototypowego modelu stworzy następcę najmniejszego obecnie modelu w swojej gamie - Twingo. Więcej szczegółów o Z17 w trakcie trwania targów genewskich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.