mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 3-miejscowe Renault w Genewie

3-miejscowe Renault w Genewie

Na salonie genewskim 2005 Renault wystawi swój nowy concept-car Z17, mały samochód miejski wysokiej klasy zapewniający autentyczną przyjemność jazdy.

3-miejscowe Renault w Genewie

"Z17 to samochód zaprojektowany z myślą o życiu w mieście. Wiadomo, że jeden samochód przewozi średnio zaledwie 1,4 osoby, ale ograniczenie ilości miejsc w samochodzie do 2 jest odbierane jako ograniczenie. Dlatego Z17 oferuje 3 pełnowymiarowe miejsca, a bagażnik umieszczono za fotelem kierowcy, co zapewnia kompaktową konstrukcję całości", wyjaśnia Patrick Le Quément z francuskiego koncernu.

Jeśli Z17 trafi do seryjnej produkcji, będzie najmniejszym przedstawicielem koncernu Renault. Być może francuski koncern na bazie tego prototypowego modelu stworzy następcę najmniejszego obecnie modelu w swojej gamie - Twingo. Więcej szczegółów o Z17 w trakcie trwania targów genewskich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic