mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 911-ka z napędem 4x4

911-ka z napędem 4x4

Gama jednego z najbardziej popularnych sportowych samochodów Porsche 911 zostanie rozszerzona o dwie nowe wersje z napędem na cztery koła.

911-ka z napędem 4x4

Pod maską Carrery 4 znajdzie się znany 3,6-litrowy, sześciocylindrowy silnik typu boxer (z przeciwsobnym układem cylindrów) o mocy 325 KM. Pozwoli on na przyspieszenie do prędkości 100 km/h w 5,1 sek. oraz na uzyskanie maksymalnej prędkości 280 km/h. Zwiększona nieco masa spowodowała, że w porównaniu do wersji tylnonapędowych osiągi te są nieznacznie gorsze (odpowiednio 5 sek. i 285 km/h). Mocniejsza Carrera 4S pod maską ma 3,8-litrowy silnik z 355 koniami mocy, co pozwala na uzyskanie "setki" już po 4,8 sek. (tyle samo co w Carrerze S) i maksymalnej prędkości 288 km/h (293 km/h).

Napęd na obie osie działa w oparciu o sprzęgło wiskotyczne. Moc przekazywana jest permanentnie na obie osie, przy czym na przednią trafia, w zależności od warunków drogowych, od 5 do 40%.

W wersji Carrera 4S w standardzie, zaś w Carrera 4 jako opcja, znajdzie się system aktywnych amortyzatorów. Poprzez naciśnięcie przycisku można zmienić ich charakterystykę na bardziej sztywną. Również w obu wersjach będzie możliwe zamówienie obniżonego o 20 mm sportowego zawieszenia.

Porsche 911 z napędem na cztery koła zadebiutuje na jesieni, a więc prawie rok po debiucie wersji Carrera i Carrera S.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana
Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana
Pierwsza generacja Porsche Macana zadebiutowała w 2014 roku i z miejsca podbiła serca opinii publicznej. Przyszła kolej na gruntowny face lifting hitu, który został pokazany miesiąc temu w Szanghaju. Teraz rusza jego produkcja.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi