mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 9-osobowy Tubik od Citroena

9-osobowy Tubik od Citroena

Producenci pokazując samochód koncepcyjny pewnie często muszą bardzo stresować się tym jak zostanie on przyjęty. Drogi są zawsze dwie, albo publika będzie popadać w zachwyt i naciskać producenta by koncept trafił do produkcji, albo wszyscy będą wytykać markę palcami za to, że powstał taki samochód choćby w jednym egzemplarzu. Rzecz wiadoma - o gustach się nie dyskutuje, ale czy na pewno?

9-osobowy Tubik od Citroena

Citroen zaprezentował najnowszy prototyp o nazwie Tubik. Nawiązuje on stylistyką do modelu TUB (Traction Utilitaire Basse) oraz Citroena Typu H. Dzięki dużym wymiarom -szerokość :2,08 m, wysokość 2,05 m,  długość : 4,80m, Tubikiem może podróżować 9 osób. Gdy spojrzymy na pierwsze zdjęcia to pierwsza myśl jest taka, że francuski producent samochodów pokazał ciekawy projekt 9-osobowego samochodu. Jednak, gdy się przegląda dalsze fotografie konceptu z zewnątrz to można odnieść wrażenie, że projektanci Citroena projektując Tubika wzorowali się na pewnym guźcu, bohaterze filmu animowanego o przygodach lwa Simby. Ale przecież o gustach się nie dyskutuje.

We wnętrzu dominuje kolor fioletowy, który znajdziemy na wszystkich siedzeniach oprócz fotela kierowcy. Wnętrze może być konfigurowane na różne sposoby, pierwszy rząd foteli może być ustawiony w kierunku jazdy, lub w stronę pasażerów siedzących z tyłu. Środkowy rząd siedzeń można przekształcić w niski stolik lub można złożyć go pod ostatni rząd. Podróż ułatwi możliwość całkowitego rozłożenia siedzeń co umożliwi przespanie długiej podróży. Udogodnieniem na dalekich trasach ma być ogromny półokrągły monitor wraz z nagłośnieniem HiFi w systemie 5.1.

W nowym modelu koncepcyjnym zastosowano technologię HYbrid4, którą tworzą silnik diesla napędzający oś przednią i silnik elektryczny, który napędza oś tylną. Tubik porusza się na 22-calowych felgach z oponami "tall & narrow", które zmniejszają zużycie paliwa. W samochodzie nie mogło zabraknąć zawieszenia Hydractive.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen targi IAA Citroen Concept Frankfurt 2011

Podobne wiadomości:

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.