mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Accent nr 3

Accent nr 3

W Nowym Jorku odbyła się oficjalna premiera najnowszej generacji Hyundaia Accent. Trzecie już pokolenie tego modelu zostało wyraźnie zwiększone, odświeżone oraz wzmocnione.

Accent nr 3

Stylistyka nowego Accenta jest także z pewnością bardziej elegancka niż u poprzednika. Oprócz linii nadwozia wpływ na to mają także wyróżniający się kształt przednich świateł, klamki i lusterka w kolorze nadwozia oraz duże koła i opony.

Jeśli chodzi o rozmiary zewnętrzne, to Accent nie tylko rozrósł się w stosunku do poprzednika, ale również, przynajmniej chwilowo - do czasu kolejnych premier, zdystansował pod tym względem konkurencję. Od drugiej generacji jest o 4,5 cm dłuższy, 2,5 cm szerszy, 7,6 cm wyższy i ma o 5,8 cm większy rozstaw osi. Dzięki temu pasażerowie mogą teraz podróżować w bardziej komfortowych warunkach - mają więcej miejsca, zarówno na nogi, jak i ramiona oraz głowę.

Pod względem wyposażenia seryjnego Accenta, Hyundai wyraźnie poszedł do przodu. Bogata lista wyposażenia zawiera dwie przednie i dwie boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne chroniące pasażerów obu rzędów siedzeń, szczególnie tenostatni element jest rzadko spotykany, nawet jako wyposażenie opcyjne w autach tej klasy. W standardzie znajduje się także m.in. radio CD z 4 głośnikami składane tylne oparcie w proporcji 60:40, składany podłokietnik chowany w środkowej części oparcia. Dodatkowo można będzie zamówić klimatyzację, elektrycznie regulowane okna czy podgrzewane lusterka.

Do napędu Accenta posłuży czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra ze zmiennymi fazami rozrządu. Jednostka ta osiąga moc 110 KM i maksymalny moment w wysokości 145 Nm. Do wyboru będzie pięciobiegowa skrzynia ręczna lub czterobiegowa automatyczna. W ten sposób Accent będzie także jednym z liderów w swojej kategorii pod względem oferowanej mocy.

W sprzedaży Hyundai Accent powinien pojawić się podczas tegorocznej jesieni. Na początku na rynku amerykańskim, później także w Europie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.