mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Acrea Zest: Francuski Buggy

Acrea Zest: Francuski Buggy

Na Salonie Samochodowym w Genewie francuski producent niekonwencjonalnych samochodów - Acrea, zaprezentuje swój najnowszy produkt o nazwie Zest, który jest mieszanką modeli Roadster i amerykańskiego Buggy.

Acrea Zest: Francuski Buggy

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Acrea Zest pojawi się w sprzedaży już w kwietniu br. Wtedy  ma także otrzymać niezbędną homologację do jazdy po zwykłych drogach. Początkowo sympatyczny samochód rodem z kreskówki dostępny będzie w siedmiu krajach europejskich: we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Austrii i Szwajcarii.

Acrea Zest jest autem dwuosobowym w którym przód i tył rozpoznawalne są tylko przez miejsce umieszczenia za małą szybką, kierownicy. Oba krańce są bowiem do złudzenia podobne. Charakterystyczne są także małe reflektory, mocno opadająca maska i bagażnik mogący pomieścić do 300 litrów bagażu, wystające niczym czułki pszczoły lusterka i duże nadkola z 15“calowymi felgami. Acrea Zest pozbawiona jest także drzwi.

Roadster w wersji micro (długość 3,21 m, wysokość 1,51 m) napędzany jest silnikiem o pojemności 500 ccm i mocy zaledwie 21 KM. Mimo to dwucylindrowy mini-motor ma rozpędzać Zesta do predości (uwaga!) 110 km/h, a średnie spalanie ma wahać się w granicach 4,7 l. benzyny na 100 km. Auto napędzane jest w podobny sposób jak polski Melex – zna tylko jeden bieg przedni i wsteczny.

W roku 2006 Acrea zamierza wyprodukować około 600 Zestów, w 2007 ma być ich już 2000. Cena auta ma nie przekraczać sumy 9500 tys. euro. Konstruktorami i producentami komiksowego samochodu są dwaj Francuzi, Stephane Solbach i Jean Pierre Josseaume – pracownicy Matra Automobile.

Czytaj także:

Daihatsu na plażę 2005-10-21

Tematy w artykule: Acrea Zest

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.