mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Actyon Sports: pierwszy pickup z 6-biegowym automatem

Actyon Sports: pierwszy pickup z 6-biegowym automatem

Do sprzedaży trafił właśnie Ssangyong Actyon Sports z 6-biegową, automatyczną skrzynią biegów. Jest to pierwszy oferowany na naszym rynku pickup, w którym znalazła się sześciostopniowa przekładnia automatyczna.

Actyon Sports: pierwszy pickup z 6-biegowym automatem

Nowa skrzynia oferowana w modelu Actyon Sports zastąpi dotychczasową 4-stopniową przekładnię. Automat wyposażony jest w 6 biegów do przodu i jeden do tyłu, które pracują w dwóch trybach: zimowym (Winter), ułatwiającym ruszanie bez poślizgu na mokrej, śliskiej nawierzchni oraz standardowym (Standard) z kilkoma optymalnymi programami zmiany biegów, zależnymi od warunków jazdy (np. od pochylenia drogi, temperatury, wysokości nad poziomem morza).
Skrzynia umożliwia sterowanie elektroniczne z możliwością przejścia na ręczną, sekwencyjną zmianę biegów. W trybie manualnym biegi można zmieniać za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy lub dźwigni zmiany biegów.

Dodatkowo, skrzynia posiada blokadę przekładni hydrokinetycznej (lock up) na wszystkich biegach, która zapewnia zmniejszenie zużycia paliwa. Zaletą  konstrukcji jest także układ minimalizujący czas włączenia trybu D lub R z pozycji N lub P (poniżej 2,2 s), co zapewnia znacznie szybszy, bardziej płynny start pojazdu.

W nowym automacie zastosowano również układ łagodzący wstrząsy przy załączaniu trybu D lub R (przed załączeniem trybu pracy układ sterujący skrzyni obniża obroty silnika), zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem wstecznego biegu podczas jazdy, czy też układ redukujący biegi przy gwałtownym hamowaniu (wzmacniający efekt hamowania silnikiem).

Ssangyong Actyon Sports z automatyczną przekładnią dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia - Comfort i Elegance, i tylko z napędem 4x4. Ceny wynoszą odpowiednio 100.900 i 112.900 zł, o 7 tys. więcej niż w wersji z pięciobiegową skrzynią manualną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

SsangYong Actyon
SsangYong Actyon
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

SsangYong Rexton - Cała naprzód

auto motor i sport 0000-00-00

Obnosi banderę, która rzadko gościła na naszych wodach. Wymiarami odpowiada największym promom, sprostać zaś chce najbardziej luksusowym liniowcom. Czy SsangYong Rexton może zagrozić np. BMW X5?

SsangYong chce zaatakować segment premium

SsangYong chce zaatakować segment premium

Aktualności 2016-09-12

Komentuj:

KoreanskaPerfekcja 2012-04-17

Dzięki za słowa uznania :) Jeśli chodzi o design starych modeli ? ładne czy brzydkie to kwestia gustu, ale fakt, na pewno stylizacja była kontrowersyjna. Teraz jest inaczej. Nowe modele projektowane są wg szkoły włoskiej (m.in. Nowe Korando zaprojektowane przez sławnego Giugiaro).

~K 2008-05-08

Moim skromnym zdaniem Ssangyong produkuje najbrzydsze auta, jakie widziałem. Ale wg mnie jest to całkiem niezła nisza na rynku, bo nikt dotąd togo nie próbował. Auta te się dobrze sprzedają, bo wielu ludzi chce się jednak wyróżnić jeżdżąc takim autem. W efekcie jestem pełen podziwu dla odwagi, determinacji i marketingu Ssangyong.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.