mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Agresywny SUV Audi

Agresywny SUV Audi

Audi zaprezentowało wczoraj studium kompaktowe swojego najnowszego modelu z segmentu SUV. Póki co został on nazwany Cross Coupe Quattro Concept, ale nieoficjalnie wiadomo, że niebawem zostanie przemianowany na Q5.

Agresywny SUV Audi

Z zewnątrz samochód nawiązuje stylistycznie do wszystkich nowych modeli producenta z Ingolstadt. Pomalowany w kolorze Liquid Silver, osadzony na dwudziestocalowych felgach ukazuje swój off-roadowy charakter. Jego cechą charakterystyczną jest fabryczny, rozsuwany elektrycznie dach, który daje szybki dostęp do świeżego powietrza podczas jazdy.

Pod maską zainstalowaniu w nim poprzecznie, czterocylindrowy silnik TDI, który został lekko zmodyfikowany. Jego moc szacowana jest na 204 KM, a moment obrotowy wynosi 400 Nm. Te właściwości wystarczą żeby zrobić z niego dynamiczny, a przy okazji oszczędny samochód. Producent zapewnia, że jego spalanie poza miastem nie powinno przekraczać 5,9 l/100km. Poza oszczędną jazdą silnik jest w stanie zaoferować spalanie przyjazne dla środowiska, dzięki filtrowi cząsteczek stałych oraz systemowi Bluetec.

Moc z silnika będzie przekazywana permanentnie na cztery koła. Pozwoli to wykorzystać off-roadowy potencjał samochodu. Sprzęgło Haldex odpowiada za to, czy trakcja jest precyzyjnie dawkowana odpowiednio do sytuacji. Sportowa skrzynia biegów S-tronic pozwoli cieszyć się bardzo dobrą dynamiką na twardej nawierzchni, gdyż dwusprzęgłowa budowa pozwoli na zmianę biegów w przeciągu milisekund.

W nowym SUVie Audi kierowca będzie wspomagany przez szereg elektronicznych systemów wspomagających jazdę. Elementy takie jak silnik, skrzynia biegów oraz układ sterowania mogą być konfigurowane w trzech stopniach w zależności od warunków na drodze. Nowością będzie panel kontrolny MMI sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Wspomniany wyświetlacz będzie pozwalał na dostarczanie dwóch obrazów równolegle, w zależności od kąta jakim będziemy na niego spoglądać. Zatem kierowca będzie mógł odczytywać informacje z panelu kontrolnego, a pasażer w tym samym czasie jest w stanie oglądać program telewizyjny lub film.

Póki co wejście samochodu do salonów nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone. Nastąpi to prawdopodobnie w przeciągu kilku następnych miesięcy.

Dowiedz się więcej na temat marki Audi

Czytaj także:

Kolejny SUV od Audi (2006-08-18)

Q5 po Q7 (2005-07-12)

Komentuj:

~Tomek 2007-04-27

Paskudny, mnie się nie podoba

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.