mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Agresywny SUV Audi

Agresywny SUV Audi

Audi zaprezentowało wczoraj studium kompaktowe swojego najnowszego modelu z segmentu SUV. Póki co został on nazwany Cross Coupe Quattro Concept, ale nieoficjalnie wiadomo, że niebawem zostanie przemianowany na Q5.

Agresywny SUV Audi

Z zewnątrz samochód nawiązuje stylistycznie do wszystkich nowych modeli producenta z Ingolstadt. Pomalowany w kolorze Liquid Silver, osadzony na dwudziestocalowych felgach ukazuje swój off-roadowy charakter. Jego cechą charakterystyczną jest fabryczny, rozsuwany elektrycznie dach, który daje szybki dostęp do świeżego powietrza podczas jazdy.

Pod maską zainstalowaniu w nim poprzecznie, czterocylindrowy silnik TDI, który został lekko zmodyfikowany. Jego moc szacowana jest na 204 KM, a moment obrotowy wynosi 400 Nm. Te właściwości wystarczą żeby zrobić z niego dynamiczny, a przy okazji oszczędny samochód. Producent zapewnia, że jego spalanie poza miastem nie powinno przekraczać 5,9 l/100km. Poza oszczędną jazdą silnik jest w stanie zaoferować spalanie przyjazne dla środowiska, dzięki filtrowi cząsteczek stałych oraz systemowi Bluetec.

Moc z silnika będzie przekazywana permanentnie na cztery koła. Pozwoli to wykorzystać off-roadowy potencjał samochodu. Sprzęgło Haldex odpowiada za to, czy trakcja jest precyzyjnie dawkowana odpowiednio do sytuacji. Sportowa skrzynia biegów S-tronic pozwoli cieszyć się bardzo dobrą dynamiką na twardej nawierzchni, gdyż dwusprzęgłowa budowa pozwoli na zmianę biegów w przeciągu milisekund.

W nowym SUVie Audi kierowca będzie wspomagany przez szereg elektronicznych systemów wspomagających jazdę. Elementy takie jak silnik, skrzynia biegów oraz układ sterowania mogą być konfigurowane w trzech stopniach w zależności od warunków na drodze. Nowością będzie panel kontrolny MMI sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Wspomniany wyświetlacz będzie pozwalał na dostarczanie dwóch obrazów równolegle, w zależności od kąta jakim będziemy na niego spoglądać. Zatem kierowca będzie mógł odczytywać informacje z panelu kontrolnego, a pasażer w tym samym czasie jest w stanie oglądać program telewizyjny lub film.

Póki co wejście samochodu do salonów nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone. Nastąpi to prawdopodobnie w przeciągu kilku następnych miesięcy.

Dowiedz się więcej na temat marki Audi

Czytaj także:

Kolejny SUV od Audi (2006-08-18)

Q5 po Q7 (2005-07-12)

Komentuj:

~Tomek 2007-04-27

Paskudny, mnie się nie podoba

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.