mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Alfa MiTo GTA - oficjalnie

Alfa MiTo GTA - oficjalnie

Już w przyszłym tygodniu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zostanie zaprezentowany samochód, o którym podczas ostatnich dni nie milkły spekulacje. Logo Gran Turismo Alleggerito zaszyci tym razem najmniejszą Alfę MiTo.

Alfa MiTo GTA - oficjalnie

Kilka dni temu pisaliśmy na temat pierwszych przecieków dotyczących Alfy Romeo MiTo GTA. Projekt koncepcyjny pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu na targach w Genewie, ale już teraz możemy zobaczyć przedsmak tego, co niebawem pojawi się na europejskich drogach.

Sportowa sekcja GTA nie przykleja swojego logo na wszystkich modelach marki Alfa Romeo. Wybierane są tylko te wyjątkowe. Tym razem wybór padł na MiTo. Wraz z trzyliterowym skrótem kojarzą się wspaniałe właściwości jezdne oraz tętniący życiem silnik. Co zaskakujące, tym razem nie będzie to potężna jednostka układzie widlastym. Fakt, faktem MiTo do olbrzymów nie należy, zatem pod jego maską znajdzie się jednostka o pojemności 1,8 litra.

Nie będzie to jednak "zwykłe" 1,8. Według zapowiedzi jego moc będzie oscylować wokół 240 koni mechanicznych. To wszystko dzięki połączeniu turbodoładowania, bezpośredniego wtrysku, systemu zmiennych faz rozrządu oraz zaawansowanego systemu zarządzania silnikiem za pomocą komputera.

Poza kipiącym mocą silnikiem, Alfa MiTo GTA została nieco odchudzona. Niektóre elementy nadwozia zostały zastąpione odpowiednikami z włókna węglowego. Zawieszenie, elementy podwozia i hamulce zostały zrobione z aluminium. Całość została obniżona o 20 mm i mocno usztywniona, jednak istnieje możliwość zamówienia aktywnego zawieszenia, ulepszającego właściwości jezdne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Cena podstawowa już od: 57 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

~KAM 2009-03-03

Lusterka ma z Dąbrowy Górniczej.

~Artur 2009-02-23

Super!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Multimedia w samochodzie - najnowsze rozwiązania
Multimedia w samochodzie - najnowsze rozwiązania
W nowoczesnych samochodach systemy multimedialne są niemal jak komputery, zestawy audio grają koncerty na żywo, a z ze światem samochód może komunikować się online. Najnowsze rozwiązania multimedialne prześwietlamy na przykładzie samochodów Skody.