Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Alfa MiTo GTA - oficjalnie

Alfa MiTo GTA - oficjalnie

Już w przyszłym tygodniu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zostanie zaprezentowany samochód, o którym podczas ostatnich dni nie milkły spekulacje. Logo Gran Turismo Alleggerito zaszyci tym razem najmniejszą Alfę MiTo.

Alfa MiTo GTA - oficjalnie

Kilka dni temu pisaliśmy na temat pierwszych przecieków dotyczących Alfy Romeo MiTo GTA. Projekt koncepcyjny pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu na targach w Genewie, ale już teraz możemy zobaczyć przedsmak tego, co niebawem pojawi się na europejskich drogach.

Sportowa sekcja GTA nie przykleja swojego logo na wszystkich modelach marki Alfa Romeo. Wybierane są tylko te wyjątkowe. Tym razem wybór padł na MiTo. Wraz z trzyliterowym skrótem kojarzą się wspaniałe właściwości jezdne oraz tętniący życiem silnik. Co zaskakujące, tym razem nie będzie to potężna jednostka układzie widlastym. Fakt, faktem MiTo do olbrzymów nie należy, zatem pod jego maską znajdzie się jednostka o pojemności 1,8 litra.

Nie będzie to jednak "zwykłe" 1,8. Według zapowiedzi jego moc będzie oscylować wokół 240 koni mechanicznych. To wszystko dzięki połączeniu turbodoładowania, bezpośredniego wtrysku, systemu zmiennych faz rozrządu oraz zaawansowanego systemu zarządzania silnikiem za pomocą komputera.

Poza kipiącym mocą silnikiem, Alfa MiTo GTA została nieco odchudzona. Niektóre elementy nadwozia zostały zastąpione odpowiednikami z włókna węglowego. Zawieszenie, elementy podwozia i hamulce zostały zrobione z aluminium. Całość została obniżona o 20 mm i mocno usztywniona, jednak istnieje możliwość zamówienia aktywnego zawieszenia, ulepszającego właściwości jezdne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Cena podstawowa już od: 57 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia Veloce z nowymi silnikami

Alfa Romeo Giulia Veloce z nowymi silnikami

Aktualności 2016-09-20

Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku

Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku

Aktualności 2016-09-15

Komentuj:

~KAM 2009-03-03

Lusterka ma z Dąbrowy Górniczej.

~Artur 2009-02-23

Super!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie
Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie
W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja na drodze krajowej nr 51 przebiegającej przez Olsztyn jest bardzo trudna. Wszystko przez remont ulicy Sielskiej do skrzyżowania z Kapitańską, przez który drogowcy musieli zamknąć obwodnicę śródmiejską biegnącą przez aleję Schumana.