mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Alfa z turbo i na gaz

Alfa z turbo i na gaz

Po Lancii Delta również i w ofercie Alfy Romeo MiTo pojawi się wersja z silnikiem 1.4 Turbo LPG, czyli z systemem podwójnego zasilania silnika (LPG oraz benzyna).

Alfa z turbo i na gaz
1.4 Turbo LPG o mocy 120 KM jest pierwszą jednostką napędową zasilaną LPG wyposażoną w turbosprężarkę, gwarantując w ten sposób wysokie osiągi dzięki mocy wynoszącej 120 KM przy 5.000 obr/min. oraz momentowi obrotowemu równemu 206 Nm przy 1.750 obr/min. Są to imponujące wartości, biorąc pod uwagę, że moment obrotowy nie tylko wzrósł o ok. 35% w porównaniu do wartości osiąganych w kategorii samochodów kompaktowych, ale jest najwyższy moment dla silników zasilanych LPG o pojemności skokowej do dwóch litrów. Ponadto, szczególną uwagę zwrócono na ograniczenie ciężaru instalacji, dając w efekcie stosunek ciężaru do mocy na poziomie poniżej 10 kg/KM.

Alfa Romeo MiTo Turbo LPG jest w stanie rozpędzić się do prędkości maksymalnej wynoszącej 198 km/h oraz przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,8 sekundy. Ponadto godne uwagi są także zasięg wynoszący ponad 1200 km oraz o około 50% niższe koszty eksploatacyjne na każde 100 km przejechane w cyklu mieszanym (w porównaniu z wersją benzynową o takiej samej mocy).

Zbiornik na autogaz - typu toroidalnego - o rzeczywistej pojemności 39 litrów - jest umieszczony we wnęce koła zapasowego, pozostawiając niezmienioną pojemność użytkową bagażnika.

Nowa wersja Alfa Romeo MiTo została zaprojektowana tak, aby "pracować" niezależnie, zarówno na benzynie, jak i na LPG. Rozruch silnika jest zawsze na benzynie z automatycznym przejściem po kilku sekundach na LPG, po wybraniu trybu alternatywnego. Oczywiście, przejść z jednego paliwa na drugie można podczas jazdy, za pomocą specjalnego przycisku. Jeśli paliwo LPG skończy się, przejście na benzynę zachodzi automatycznie w niezauważalny sposób, co zachowuje płynność jazdy.

LPG, oprócz tego, że jest paliwem ekonomicznym i szeroko dostępnym, w porównaniu z benzyną oraz olejem napędowym jest również paliwem "czystym". LPG zmniejsza do zera emisję cząstek stałych oraz mocno ogranicza emisje pozostałych substancji powodujących zanieczyszczenie powietrza (do 15% mniej dwutlenku węgla, do 20% mniej tlenku węgla oraz do 60% mniej niespalonych węglowodorów).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Cena podstawowa już od: 57 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia w wersji kombi

Alfa Romeo Giulia w wersji kombi

Aktualności 2016-10-27

Alfa Romeo Mito MultiAir - więcej powietrza

auto motor i sport 0000-00-00

Osiągi bez ograniczeń. Małą Alfę Romeo wyposażono w benzynowe silniki 1.4 z nowatorskim układem rozrządu MultiAir, a układ napędowy w systemy Start&Stop i GSI oraz Alfa DNA.

Komentuj:

~zyka 2009-11-30

W kraju o nazwie PL okłamuje się nabywców sprzedając im instalacje LPG w autach do tego nie przystosowanych przez fabrykę. A ta Alfa przez polskiego sprzedawce nie będzie sprowadzana bo mu się to nie opłaca. Posr*****y kraj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.