mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Alfa z turbo i na gaz

Alfa z turbo i na gaz

Po Lancii Delta również i w ofercie Alfy Romeo MiTo pojawi się wersja z silnikiem 1.4 Turbo LPG, czyli z systemem podwójnego zasilania silnika (LPG oraz benzyna).

Alfa z turbo i na gaz
1.4 Turbo LPG o mocy 120 KM jest pierwszą jednostką napędową zasilaną LPG wyposażoną w turbosprężarkę, gwarantując w ten sposób wysokie osiągi dzięki mocy wynoszącej 120 KM przy 5.000 obr/min. oraz momentowi obrotowemu równemu 206 Nm przy 1.750 obr/min. Są to imponujące wartości, biorąc pod uwagę, że moment obrotowy nie tylko wzrósł o ok. 35% w porównaniu do wartości osiąganych w kategorii samochodów kompaktowych, ale jest najwyższy moment dla silników zasilanych LPG o pojemności skokowej do dwóch litrów. Ponadto, szczególną uwagę zwrócono na ograniczenie ciężaru instalacji, dając w efekcie stosunek ciężaru do mocy na poziomie poniżej 10 kg/KM.

Alfa Romeo MiTo Turbo LPG jest w stanie rozpędzić się do prędkości maksymalnej wynoszącej 198 km/h oraz przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,8 sekundy. Ponadto godne uwagi są także zasięg wynoszący ponad 1200 km oraz o około 50% niższe koszty eksploatacyjne na każde 100 km przejechane w cyklu mieszanym (w porównaniu z wersją benzynową o takiej samej mocy).

Zbiornik na autogaz - typu toroidalnego - o rzeczywistej pojemności 39 litrów - jest umieszczony we wnęce koła zapasowego, pozostawiając niezmienioną pojemność użytkową bagażnika.

Nowa wersja Alfa Romeo MiTo została zaprojektowana tak, aby "pracować" niezależnie, zarówno na benzynie, jak i na LPG. Rozruch silnika jest zawsze na benzynie z automatycznym przejściem po kilku sekundach na LPG, po wybraniu trybu alternatywnego. Oczywiście, przejść z jednego paliwa na drugie można podczas jazdy, za pomocą specjalnego przycisku. Jeśli paliwo LPG skończy się, przejście na benzynę zachodzi automatycznie w niezauważalny sposób, co zachowuje płynność jazdy.

LPG, oprócz tego, że jest paliwem ekonomicznym i szeroko dostępnym, w porównaniu z benzyną oraz olejem napędowym jest również paliwem "czystym". LPG zmniejsza do zera emisję cząstek stałych oraz mocno ogranicza emisje pozostałych substancji powodujących zanieczyszczenie powietrza (do 15% mniej dwutlenku węgla, do 20% mniej tlenku węgla oraz do 60% mniej niespalonych węglowodorów).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Cena podstawowa już od: 57 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~zyka 2009-11-30

W kraju o nazwie PL okłamuje się nabywców sprzedając im instalacje LPG w autach do tego nie przystosowanych przez fabrykę. A ta Alfa przez polskiego sprzedawce nie będzie sprowadzana bo mu się to nie opłaca. Posr*****y kraj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.