mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Amarok ? nowy pickup Volkswagena

Amarok ? nowy pickup Volkswagena

Całkowicie nowy pickup Volkswagena, którego nazwa w języku żyjących w północnej Kanadzie i na Grenlandii Inuitów oznacza wilka, pojawi się w sprzedaży już w przyszłym roku. W tym także i w Europie.

Amarok ? nowy pickup Volkswagena
Po raz pierwszy ten średniej wielkości pickup, jeszcze w wersji studyjnej można było zobaczyć na wystawie IAA w Hanowerze. W tym roku na jesieni auto zostanie zaprezentowane światowej publiczności w Ameryce Południowej. Wiosną 2010 roku rozpocznie się sprzedaż na rynku południowoamerykańskim, w europejskich salonach Amarok (nazwa ma być ta sama dla wszystkich rynków) pojawi się latem. Samochód będzie produkowany w argentyńskich zakładach Volkswagena "Pacheco" niedaleko Buenos Aires.

Głównymi rynkami docelowymi dla Amaroka mają być Brazylia i Argentyna. Auto ma charakteryzować się wszechstronnością, dzięki czemu mogą pełnić funkcję samochodów na weekend, jak i do codziennego użytku. Dzięki tym zaletom pickupy należą do jednych z najpopularniejszych pojazdów na południowoamerykańskim rynku. W przypadku pickupa Volkswagena do zakupu mają zachęcać wysoka niezawodność oraz przydatność do jazdy w terenie.

Wraz z modelami Caddy, Transporter i Crafter oraz sprzedawanych wyłącznie w Ameryce Południowej Saveiro i T2, szósty model marki Volkswagen Samochody Użytkowe ma umocnić pozycję niemieckiej firmy na rynku pojazdów użytkowych, a także oznacza wejście do całkowicie nowego segmentu pojazdów.

Volkswagen Amarok został zaprojektowany i skonstruowany całkowicie od podstaw. Na początku będzie dostępny jako pickup z podwójną kabiną i napędem na wszystkie koła. Później pojawi się także wersja z pojedynczą kabiną. Samochód ten oprócz nowoczesnych i niezwykle wytrzymałych rozwiązań technicznych będzie posiadał oszczędne silniki, a jego wygląd zewnętrzny będzie zgodny z aktualnym językiem designu Volkswagena. Jako jednostki napędowe zastosowane zostaną nowoczesne, mocne i jednocześnie oszczędne silniki z turbodoładowaniem (TDI) oraz wtryskiem Common-Rail najnowszej generacji. Zużycie paliwa i emisje substancji szkodliwych Amaroka mają być utrzymane na niespotykanym dotąd niskim poziomie w segmencie pickupów.

Volkswagen Amarok dostępny będzie wiosną 2010 roku najpierw w Ameryce Południowej i Środkowej, następnie w Rosji i Europie oraz Afryce i Australii.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Cena podstawowa już od: 173 123 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Innowacyjna szyba w Volkswagenie

Innowacyjna szyba w Volkswagenie

Technika 2017-01-31

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Aktualności 2017-01-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.