mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Amerykański Mitsubishi Galant

Amerykański Mitsubishi Galant

Na salonie w Nowym Yorku zaprezenowano Mitsubishi Galant 2004

Amerykański Mitsubishi Galant

Podczas kwietniowego salonu samochodowego w Nowym Yorku, Mitsubishi Motors North America, amerykańskie przedstawicielstwo Mitsubishi Motors Corporation zaprezentowało nowy model Mitsubishi Galanta 2004. Koncepcja samochodu powstała w kalifornijskim centrum projektowym Mitsubishi, poszczególne rozwiązania opracowano w ośrodkach w Michigan i w Japonii, a produkcja została uruchomiona w zakładach Mitsubishi w stanie Illinois.

Nowy Galant powstał z myślą o rynku północnoamerykańskim i jest drugim po modelu Endeavor samochodem z serii "Projekt Ameryka". Amerykański Galant wytwarzany jest w czterech odmianach wyposażeniowych, między innymi jako rodzinny sedan i sport sedan. Jako źródło napędu wykorzystywany jest jeden z dwóch silników: 2.4 MIVEC o mocy 160 KM oraz jednostka 3.8 V6 rozwijająca moc 230 KM.

Nowy Galant jest dostępny tylko na rynku amerykańskim. Na rynku europejskim w sprzedaży pozostaje znana dotychczas na Starym Kontynencie wersja tego samochodu. Jego następcą w Europie nie będzie amerykański model Galanta, ale samochód stworzony z myślą o europejskim kliencie.

W ubiegłym roku Mitsubishi Motors North America odnotowało rekordową sprzedaż samochodów spod znaku Trzech Diamentów. Na północnoamerykański rynek trafiło 360.466 nowych Mitsubishi, o 7,5 procenta więcej niż w roku 2001.

Komentuj:

~revo 2008-07-16

Dlaczego w europie nie ma nowych galantów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.