mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Amerykański Mitsubishi Galant

Amerykański Mitsubishi Galant

Na salonie w Nowym Yorku zaprezenowano Mitsubishi Galant 2004

Amerykański Mitsubishi Galant

Podczas kwietniowego salonu samochodowego w Nowym Yorku, Mitsubishi Motors North America, amerykańskie przedstawicielstwo Mitsubishi Motors Corporation zaprezentowało nowy model Mitsubishi Galanta 2004. Koncepcja samochodu powstała w kalifornijskim centrum projektowym Mitsubishi, poszczególne rozwiązania opracowano w ośrodkach w Michigan i w Japonii, a produkcja została uruchomiona w zakładach Mitsubishi w stanie Illinois.

Nowy Galant powstał z myślą o rynku północnoamerykańskim i jest drugim po modelu Endeavor samochodem z serii "Projekt Ameryka". Amerykański Galant wytwarzany jest w czterech odmianach wyposażeniowych, między innymi jako rodzinny sedan i sport sedan. Jako źródło napędu wykorzystywany jest jeden z dwóch silników: 2.4 MIVEC o mocy 160 KM oraz jednostka 3.8 V6 rozwijająca moc 230 KM.

Nowy Galant jest dostępny tylko na rynku amerykańskim. Na rynku europejskim w sprzedaży pozostaje znana dotychczas na Starym Kontynencie wersja tego samochodu. Jego następcą w Europie nie będzie amerykański model Galanta, ale samochód stworzony z myślą o europejskim kliencie.

W ubiegłym roku Mitsubishi Motors North America odnotowało rekordową sprzedaż samochodów spod znaku Trzech Diamentów. Na północnoamerykański rynek trafiło 360.466 nowych Mitsubishi, o 7,5 procenta więcej niż w roku 2001.

Komentuj:

~revo 2008-07-16

Dlaczego w europie nie ma nowych galantów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross