mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Amerykański van Volkswagena

Amerykański van Volkswagena

Volkswagen Routan, tak nazywa się zaprezentowany właśnie na wystawie w Chicago nowy model, którym producent z Wolfsburga będzie chciał podbić amerykański rynek vanów.

Amerykański van Volkswagena

Routan jest mieszanką europejskich oraz amerykańskich cech. Z jednej strony europejski design, wykończenie wnętrza, komfort i właściwości jezdne, z drugiej duże rozmiary i silniki oraz wyposażenie typowe dla rynku amerykańskiego.

Przód auta, w tym grill i reflektory, oraz tylne światła są typowe dla innych modeli Volkswagena. Mimo iż mierzący 5,14 m Routan (1,95 m szerokości, 1,75 m wysokości) produkowany jest w kanadyjskiej fabryce koncernu Chrysler.

Typowo amerykańskie są za to dwa duże sześciocylindrowe silniki, jakie do wyboru będą wraz z tym autem. Podstawową jednostką będzie 3,8-litrowy silnik V6 o mocy 200 KM i maksymalnym momencie 310 Nm. Niewiele większa, czterolitrowa jednostka rozwijać będzie moc 256 KM, a jej maksymalny moment obrotowy wynosi 335 Nm. Obie jednostki współpracują z sześciostopniową przekładnią automatyczną.

Zachowanie na drodze ma być jednak bardziej europejskie. Odpowiednio zestrojone zostało zawieszenie, układ kierowniczy jest bardziej bezpośredni. Auto będzie seryjnie wyposażone m.in. w system ESP oraz kontrolę trakcji.

Wnętrze jest obszerne, co sprawia, że Routan idealnie powinien wpasować się w segment MPV skierowany głównie do rodzin. Mimo siedmiu wygodnych miejsc na pokładzie (w układzie 2+2+3) pojemność bagażnika wynosząca 1.200 litrów jest imponująca. Po złożeniu ostatniego rzędu siedzeń do dyspozycji będzie 2.300 litrów, a po zostawieniu tylko dwóch przednich foteli pojemność bagażowa wzrasta do 4.100 litrów. Dodatkowo w kabinie zainstalowano aż 13 uchwytów na napoje. Ułatwienie z pewnością będą też elektrycznie otwierane przesuwne drzwi boczne.

Komfort podróżującym zapewnić mają ponadto system multimedialny z dwoma 9-calowymi wyświetlaczami, nawigacja z dotykowym ekranem. A wszystko za ok. 25 tys. dolarów.


Podobne wiadomości:

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

~kpton 2008-02-15

Ciekawe jak cena 25tyś. dolarów będzie zamieniona na złotówki ,pewnie po "promocyjnym kursie " 1 dola r= 5zł bo nie wierzę aby tak duże auto kosztowało w Polsce tylko około 62 000 zł jak w "BIEDNEJ " Ameryce

~alter 2008-02-09

Dobre, dobre. Voyager z atrapą Volkswagena. Globalizacja znów zaskoczyła giełdowych mądrali. Coraz trudniej bronić teorii, że dobre jest tylko niemieckie, ponieważ prawdziwie niemieckiego jest coraz mniej.

~PT 2008-02-08

Czyżby konkurencja dla ChGV no 5?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?