Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Atenza odświeżona

Atenza odświeżona

Japończycy mogą już zamawiać odświeżoną Mazdę Atenza. Model ten, w Europie sprzedawany jako Mazda6, został poddany niewielkim zmianom stylistycznym.

Atenza odświeżona

Pięciobiegowa, automatyczna przekładnia, dostępna do tej pory wyłącznie z wersją o napędzie na cztery koła, teraz będzie oferowana z wszystkimi wersjami silnikowymi i nadwozia. Sześciobiegowa skrzynia manualna zastąpi skrzynię pięciobiegową.

Wszystkie trzy wersje Atenzy, Sport - pięciodrzwiowy hatchback, czterodrzwiowy Sedan oraz Sport Wagon, będą miały do wyboru te same dwa silniki. Słabszą dwulitrową jednostkę oraz nowy 2,3-litrowy silnik o mocy 272 KM i maksymalnym momencie 380 Nm.

Niewielkie zmiany zaszły również we wnętrzu Atenzy, głównie związne z centralną konsolą. Do oferowanych obecnie wersji wyposażenia dołączyła najbardziej luksusowa 23EX, w standardzie której znajdują się m.in. funkcja keyless entry, wykorzystująca kartę mikroprocesorową zamiast standardowych kluczyków, fotel kierowcy regulowany w ośmiu płaszczyznach wraz z funkcją pamięci oraz tempomat.

Komentuj:

~Marcino 2006-08-28

Rewelka ! to jest max autko !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii
Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii
Nowością jest skrzynia CVT połączona z silnikiem o mocy 300 KM. Na potrzeby tej wersji przekładnię wyposażono w dodatkową chłodnicę oleju.