mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Audi A2 powraca

Audi A2 powraca

Wszyscy pamiętamy próbę zdobycia segmentu B przez koncern z Ingolstadt modelem A2. Samochód nie przyjął się dobrze, a większość opinii na jego temat była negatywna. Czternaście lat po pokazaniu modelu koncepcyjnego Audi AI2 Niemcy wracają do Frankfurtu z następcą - Audi A2 concept.

Audi A2 powraca

Nowy koncept "a dwójki" zmienił nieznacznie swoje wymiary w porównaniu do poprzedniczki. Długość wynosi teraz 3.80 m, szerokość 1.69 m, natomiast wysokość tego auta to 1.49 m. Nadwozie prezentuje się nieporównywalnie lepiej od poprzedniczki. Wisienką na torcie jest ciemny szklany dach kontrastujący z białym lakierem. Dach staje się momentalnie przejrzysty po naciśnięciu odpowiedniego guzika.

Audi w najnowszym koncepcie prezentuje kolejną ewolucję technologii LED znaną jako "matrix beam". Pakiet diod LED i microreflektrów generuje wysokiej rozdzielczości nie rażącą wiązkę światła. Światła tylne same dostosowują się do warunków widoczności. Tylne światło przeciwmgielne tworzą diody laserowe widoczne jako strumień światła.

Dynamiczne światło biegnie poniżej krawędzi okna od przodu do tyłu auta. Zintegrowane sensory wyłapują ruch właściciela i odblokowują drzwi poprzez kontrolę gestów. Podczas jazdy dynamiczne światło staje się ciągłe zaznaczając linie obrysowe. Czerwony pasek płynie od przodu do świateł tylnych i podczas hamowania zmienia swoją intensywność informując pozostałych uczestników o sile hamowania.

W środku kierowca również ma możliwość korzystania z funkcji dynamicznego światła składającego się z dwóch osobnych łuków. Kierowca może sterować najważniejszymi funkcjami za pośrednictwem dotykowych obszarów na wewnętrznej stronie kierownicy. Centralna konsola jest połączona z fotelem kierowcy. Pomiędzy tylnymi siedzeniami jest przestrzeń na rower miejski ze zdejmowanym przednim kołem.

Widać, że Audi uderzyło się w pierś i zanosi się na udany powrót modelu A2.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A2 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi targi IAA Audi A2 Frankfurt 2011

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

~A2 maniak 2012-06-11

A2 to było znakomite auto! Wyprzedzało swoją epokę konstrukcją, technologią, bezpieczeństwem, designem. Było po prostu za drogie i dlatego się nie sprzedawało. Autor artykułu chyba ma 18 lat i wszystko co starsze niż z 2005 roku to dla niego szmelc...

marko1 2011-09-02

Niech tam powraca i tak nie zmieszczę się.

aaa 2011-09-02

A zarzekali się w Ingolstadt że A2 nigdy nie powróci...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.