Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > B9 Tribeca zmierza ku Europie

B9 Tribeca zmierza ku Europie

Subaru B9 Tribeca, SUV będący już od roku w sprzedaży na amerykańskim rynku, na jesieni pojawi się także i w Europie. A już za trzy tygodnie, podczas 76. wystawy samochodowej w Genewie odbędzie się jego europejska premiera.

B9 Tribeca zmierza ku Europie

Mierzący 4.857 mm długości, 1.878 mm szerokości i 1.686 mm wysokości Subaru B9 Tribeca o rozstawie osi wynoszącym 2.749 mm będzie napędzany trzylitrowym silnikiem o mocy 245 KM i maksymalnym momencie 297 Nm uzyskiwanym przy 4.200 obr/min. Jednostka ta współpracować będzie z pięciobiegową skrzynią automatyczną z możliwością ręcznej zmiany biegów.

Zobacz więcej zdjęć modelu Subaru B9 Tribeca

Jak przystało na prawdziwe Subaru, B9 Tribeca wyposażone jest w stały napęd na cztery koła (Symmetrical AWD). Do dyspozycji kierowcy będą także systemy ABS z EBD i asystentem hamowania (BA) oraz system VDC (Vehicle Dynamics Control). Bezpieczeństwo zapewnić mają dwie przednie, dwie boczne poduszki oraz dwie kurtyny powietrzne.

Będzie istniała także możliwość zamówienia modelu B9 Tribeca z dodatkowym trzecim rzędem siedzeń, dzielonym 50:50, składanym i chowanym w podłodze.

Na stoisku Subaru w Genewie pojawi się także koncepcyjny model Subaru B5-TPH z napędem hybrydowym. Auto to po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas ubiegłorocznych targów motoryzacyjnych w Tokio.

Czytaj także:
"eSjUVii" od Subaru (2005-11-28)

Hybrydowe Subaru (2005-09-29)


Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Technika 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad skargą Rzecznika Praw Obywatelskich i wydał wyrok w sprawie zatrzymywania przez funkcjonariuszy uprawnień kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.