BMW 650i

I wszystko jasne. Bawarski producent poszerza ofertę swojego najnowszego coupe. Nowy silnik zastąpi dotychczasowego 4.5-litrowca i przetrze drogę dla M6.

BMW 650i

Co prawda znane są już ceny BMW M6, to debiut rynkowy tej najmocniejszej wersji zapowiedziano dopiero na wrzesień tego roku (za miesiąc). Wcześniej zajdzie jeszcze jedna zmiana w palecie słabszych jednostek przeznaczonych do napędu dużego coupe. Pod jego maskę, zamiast 4.5-litrowej trafi 5-litrowa jednostka V8 znana z BMW 550i - właściwie jest to 4.8-litrowiec, ale BMW woli okrągłe liczby.


TU zobacz obecne wyposażenie i ceny BMW 6

Jednak w porównaniu do wersji tego samego silnika w sedanie, dzięki zastosowaniu lekkich materiałów specjalnie dla modeli serii 6 coupe i cabrio, udało się zmniejszyć masę i podwyższyć osiągi. Oba samochody dysponują 367 KM i są teraz zdolne do osiągnięcia setki w 5,4 sekund (cabrio 5,7), ale prędkość maksymalna pozostała nadal ta sama - 250 km/h ograniczone elektronicznie. Dla porównania w 645i wartość przyśpieszenia to 5,6s.


TU znajdziesz pełną galerię BMW 6

Inną zmianą jest wyposażenie wszystkich coupe i kabrioletów serii 6 w standardowy, zmodyfikowany system iDrive oraz przycisk Start/Stop sterujący zapłonem. Wszystkie wersje silnikowe mogą zostać również wyposażone w pakiet Sport: 19-calowe koła, skórzaną kierownicę M Sport i inne detale. BMW będzie oferowało także dwa nowe kolory: niebieski i czerwony o nazwach  Monaco Blue i Barbera Red.


Więcej informacji o BMW 6:

Burza spod znaku M

BMW G6 jak M6

Seria 6 w wersji cabrio

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.