mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > BMW M3 Cabrio

BMW M3 Cabrio

Choć oficjalna premiera BMW M3 Cabrio przewidziana jest dopiero na marzec i targi w Genewie, to jednak już teraz bawarski koncern przedstawił szczegóły dotyczące trzeciej wersji nadwoziowej w rodzinie M3.

BMW M3 Cabrio

Żadnych zmian nie znajdziemy pod maską. Niezapomnianych wrażeń dostarczyć ma ośmiocylindrowa jednostka (V8) o pojemności czterech litrów, mocy 420 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm osiąganym przy 3.900 obr/min. Silnik, zastępujący dotychczasową sześciocylindrową jednostkę rzędową, został przygotowany w oparciu o doświadczenia nabyte w Formule 1. Jego maksymalna prędkość obrotowa osiągana jest dopiero przy 8400 obr/min.

Nic dziwnego, że osiągi BMW M3 cabrio są co najmniej imponujące. Auto przyspiesza ze startu do prędkości 100 km/h w 5,3 sekundy. To wynik o 0,5 s. gorszy niż w wersji coupe, co jest winą cięższego o ok. 230 kg nadwozia. Kabriolet wymaga bowiem licznych wzmocnień konstrukcyjnych. Maksymalna prędkość, do czego można się już przyzwyczaić, jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Nowością w cabrio jest natomiast dostępna w opcji automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Dołączy ona do obecnej zautomatyzowanej skrzyni SMG. Nowa jednostka, działająca analogicznie do znanej już skrzyni DSG Volkswagena, dysponuuje siedmioma przełożeniami. Wraz z pojawieniem się jej w M3 cabrio, dostępna będzie ona także w obu starszych wersjach BMW M3.

Nie można zapomnieć także o drugiej nowości, tym razem dotyczącej już tylko kabrioleta. Po raz pierwszy BMW M3 cabrio dysponuje twardym, trzyczęściowym dachem, który po naciśnięciu przycisku składa bądź rozkłada się w 22 sekundy.

Optycznie M3 cabrio nawiązuje do linii serii 3 z otwieranym dachem, choć nie brak wielu charakterystycznych elementów, które jednoznacznie przyporządkowują to auto do rodziny M.

Po debiucie w Genewie, BMW M3 cabrio wjedzie na pierwsze europejskie rynki na przełomie wiosny i lata. Na rynku niemieckim ceny zaczynać się będą od niecałych 74 tys. euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 126 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW wstrzymuje dostawy sportowych modeli

BMW wstrzymuje dostawy sportowych modeli

Aktualności 2016-07-20

Powstanie BMW M3 Touring

Powstanie BMW M3 Touring

Aktualności 2015-05-18

Komentuj:

~Artur 2008-02-06

A polskiej mapy nawigacji i tak nie będzie miał. Czyli auto słabsze od Avensisa

~bawarczyk 2008-01-22

nie ma jak BMW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

~inżynier SAUBER 2008-01-21

Chyba miało być: Jego maksymalna MOC jest rozwijana przy 8.400 obr./min.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.