mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > BMW M6 Convertible

BMW M6 Convertible

BMW zamierza właśnie wydać na świat najszybsze jak do tej pory auto o nadwoziu kabrio sygnowane jego znaczkiem. Nowe BMW M6 Cabrio zadebiutuje podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Paryżu. Wyposażone będzie w pięciolitrową jednostkę V10.

BMW M6 Convertible

Opcja Drivelogic pozwala na wybranie jednego spośród jedenastu ustawień zmiany biegów (5 ustawień w trybie automatycznym oraz 6 w trybie manualnym). W trybie najszybszym skrzynia potrzebuje tylko 50 milisekund na zmianę przełożenia.

Zobacz galerię zdjęć modelu BMW M6 Convertible

Przy takim poziomie wydajności, apetyt na paliwo jest również obfity. Samochód potrafi spalić prawie 16 l/100km benzyny w cyklu mieszanym, przy emisji dwutlenku węgla na poziomie 366 g/km.

Dach nowego BMW zbudowany jest z potrójnej warstwy materiału, zapewniającej doskonałą redukcję hałasu oraz izolację cieplną. W tym celu pomiędzy poszczególnymi warstwami dachu umieszczona została pianka poliuretanowa. Cały dach po rozłożeniu pozwoli na uzyskanie kształtu nadwozia przypominającego wersję coupe. Wtedy też zwiększa się miejsce w przestrzeni bagażowej z 300 l (dach złożony) do 350 litrów. Nadwozie zmontowane jest z elementów zbudowanych z termo plastiku, włókna węglowego oraz aluminium, dzięki czemu pojazd posiada dobrze rozłożone proporcje wagi zapewniające idealny balans.

Dowiedz się więcej o modelu BMW 6 Convertible

Pojazd osadzono na 19 calowych felgach z lekkich stopów na których umieszczono opony o niskim profilu dla sportowych samochodów. Za hamowanie odpowiedzialne będą wentylowane tarcze o rozmiarach 374 mm z przodu oraz 370 mm z tyłu.

Nowy model zadebiutuje w salonach samochodowych prawdopodobnie już jesienią tego roku. Zanim to jednak nastąpi, samochód zadebiutuje podczas brytyjskich targów motoryzacyjnych. Przy okazji będzie to pierwszy w historii model 6 o nadwoziu kabrio. Ceny oraz dokładniejsze specyfikacje techniczne będą ogłoszone dopiero w najbliższej przyszłości, gdy data wejścia modelu do salonów będzie już konkretnie ustalona.

Czytaj także:

BMW Seria 1 w Cabrio! (2006-06-12)

Limitowane M (2006-05-30)

Dynamiczny Bawarczyk bez dachu (2006-05-10)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 6
BMW Seria 6
Cena podstawowa już od: 271 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

~arek z. 2006-06-22

no ladnie, ladnie, ale kogo bedzie na to stac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.