mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > BMW M6 Convertible

BMW M6 Convertible

BMW zamierza właśnie wydać na świat najszybsze jak do tej pory auto o nadwoziu kabrio sygnowane jego znaczkiem. Nowe BMW M6 Cabrio zadebiutuje podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Paryżu. Wyposażone będzie w pięciolitrową jednostkę V10.

BMW M6 Convertible

Opcja Drivelogic pozwala na wybranie jednego spośród jedenastu ustawień zmiany biegów (5 ustawień w trybie automatycznym oraz 6 w trybie manualnym). W trybie najszybszym skrzynia potrzebuje tylko 50 milisekund na zmianę przełożenia.

Zobacz galerię zdjęć modelu BMW M6 Convertible

Przy takim poziomie wydajności, apetyt na paliwo jest również obfity. Samochód potrafi spalić prawie 16 l/100km benzyny w cyklu mieszanym, przy emisji dwutlenku węgla na poziomie 366 g/km.

Dach nowego BMW zbudowany jest z potrójnej warstwy materiału, zapewniającej doskonałą redukcję hałasu oraz izolację cieplną. W tym celu pomiędzy poszczególnymi warstwami dachu umieszczona została pianka poliuretanowa. Cały dach po rozłożeniu pozwoli na uzyskanie kształtu nadwozia przypominającego wersję coupe. Wtedy też zwiększa się miejsce w przestrzeni bagażowej z 300 l (dach złożony) do 350 litrów. Nadwozie zmontowane jest z elementów zbudowanych z termo plastiku, włókna węglowego oraz aluminium, dzięki czemu pojazd posiada dobrze rozłożone proporcje wagi zapewniające idealny balans.

Dowiedz się więcej o modelu BMW 6 Convertible

Pojazd osadzono na 19 calowych felgach z lekkich stopów na których umieszczono opony o niskim profilu dla sportowych samochodów. Za hamowanie odpowiedzialne będą wentylowane tarcze o rozmiarach 374 mm z przodu oraz 370 mm z tyłu.

Nowy model zadebiutuje w salonach samochodowych prawdopodobnie już jesienią tego roku. Zanim to jednak nastąpi, samochód zadebiutuje podczas brytyjskich targów motoryzacyjnych. Przy okazji będzie to pierwszy w historii model 6 o nadwoziu kabrio. Ceny oraz dokładniejsze specyfikacje techniczne będą ogłoszone dopiero w najbliższej przyszłości, gdy data wejścia modelu do salonów będzie już konkretnie ustalona.

Czytaj także:

BMW Seria 1 w Cabrio! (2006-06-12)

Limitowane M (2006-05-30)

Dynamiczny Bawarczyk bez dachu (2006-05-10)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 6
BMW Seria 6
Cena podstawowa już od: 386 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~arek z. 2006-06-22

no ladnie, ladnie, ale kogo bedzie na to stac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Na targach motoryzacyjnych w Szanghaju zadebiutuje elektryzująca premiera Skody. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną, a do tego posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia.