mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > BMW: Nowa-stara Seria 4 Coupe Concept

BMW: Nowa-stara Seria 4 Coupe Concept

Bawarski koncern oficjalnie przedstawił model, o którym mówi się od dawna. W zasadzie BMW przechodzi do następnego etapu i po debiucie w zeszłym roku nowej Serii 3, tegorocznym debiucie Serii 3 Touring czas na BMW Serię 3 Coupe... o pardon, Serię 4.

BMW: Nowa-stara Seria 4 Coupe Concept
BMW Serii 4 Coupe to na razie koncept, który zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Detroit. Bawarski koncern zmienia politykę, jeśli chodzi o gamę modelową i zmienia nazewnictwo swoich aut. Wersja produkcyjna nie powinna znacznie różnić się od tej koncepcyjnej. Jeśli chodzi o stylistykę, to jest ona bardzo zbliżona do tej z Serii 3.

Auto prezentuje się jak dobrze skrojony garnitur na agencie specjalnym. W środku niesamowicie wygląda tapicerka uzupełniona o plecione warkocze ze skóry, te znajdziemy również w uchwytach na kubki, wygląda to świetnie. Takiego indywidualizmu nie zobaczymy nigdzie indziej, nawet w Bentleyu, czy w Rollsie. Oby te plecione warkoczyki trafiły do katalogu.

Seria 4 Coupe Concept jest większa od swojego poprzednika z cyfrą 3 w nazwie. Rozstaw osi jest o 50 mm dłuższy, przedni rozstaw kół zwiększony został o 44 mm, tylny o 80 mm. Auto jest szersze o 44 mm i niższe o poprzednika. Długość Serii 4 opisana jest liczbą 4641 mm.

Technicznie auto będzie bazować na Serii 3. Wygląda na to, że Seria 4 Coupe będzie niczym innym jak "trójką" w innym przebraniu. Auto zapewne otrzyma te same jednostki napędowe co Seria 3. Taki zabieg ma podłoże podyktowane względami marketingowymi. BMW prezentuje niby nowy model, na którym zaoszczędzi wkładając w niego te same podzespoły co w Serii 3. Na szczegółowsze dane techniczne będziemy musieli poczekać do targów w Detroit.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 4
BMW Seria 4
Cena podstawowa już od: 161 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Komentuj:

~rolf 2012-12-06

to przecież 3 coupe i tyle w temacie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Odświeżona Skoda Rapid debiutuje na polskim rynku. Facelifting kompaktowego modelu Skody przyniósł unowocześnienia w obrębie nadwozia, jednostek napędowych oraz wyposażenia kabiny. Ile kosztuje nowy model?