mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > BMW seria 4 z otwieranym dachem

BMW seria 4 z otwieranym dachem

Po premierze BMW serii 4 w wariancie coupe, przyszła pora na odmianę z otwieranym dachem. Wprawdzie mamy tu do czynienia tak naprawdę z następcą serii 3 cabrio, to jednak od swojego kuzyna ten kabriolet różni się wieloma elementami.

BMW seria 4 z otwieranym dachem
Nowe BMW 4 cabrio jest wyraźnie szersze, ma także zauważalnie większy rozstaw osi i kół, niż poprzednie BMW serii 3 cabrio. Niewielkie zwisy, długa maska silnika oraz przesunięta do tyłu kabina pasażerska są charakterystycznymi elementami stylistycznymi dla modeli BMW. Poza tym znajdziemy tu również typowy grill chłodnicy, duże wloty powietrza oraz podwójne okrągłe reflektory, które wskazują na bliskie podobieństwo z obecną serią 3.

Trzyczęściowy chowany hardtop serii 4 cabrio otwiera i zamyka się w ok. 20 sekund. Wyróżnia się zaawansowanymi rozwiązaniami akustycznymi z dźwiękochłonną podsufitką, zapewniając spokój i komfort w każdych warunkach pogodowych. Kiedy dach jest złożony i schowany w bagażniku, system chowania i rozkładania dachu podnosi go w czasie załadunku i rozładunku bagażnika, zapewniając wystarczającą ilość miejsca i łatwy dostęp do przewożonych bagaży.

Wewnątrz auta niskie fotele (w standardzie z funkcją elektrycznej regulacji) zapewniają większą przestrzeń nad głowami, a także dodatkową przestrzeń na nogi pasażerów podróżujących z tyłu, w porównaniu do wcześniejszych modeli. Za dopłatą można wybrać fotele sportowe z głębokimi zagłówkami. Zarówno standardowe, jak i sportowe mogą być wyposażone w funkcję podgrzewania szyi.

Oprócz wyposażenia standardowego, oferowane są trzy specjalne linie wyposażenia oraz pakiet M Sport. Linie wyposażenia Sport Line, Modern Line i Luxury Line mogą posłużyć personalizacji nowego kabrioletu szczególnymi akcentami wnętrza i nadwozia.


W momencie debiutu rynkowego BMW seria 4 cabrio będzie oferowane w trzech wersjach silnikowych, takich samych jak w wariancie ze stałym dachem. Topową jednostką będzie sześciocylindrowy silnik benzynowy (BMW 435i cabrio) o mocy 306 koni mechanicznych. Poza tym do wyboru będą dwie dwulitrowe jednostki 4-cylindrowe (428i oraz 420d) o mocy odpowiednio 245 i 184 KM. Wszystkie wersje standardowo napędzają tylne koła poprzez sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Opcjonalnie dostępny będzie 8-stopniowy automat z możliwością zmiany przełożeń za pomocą łopatek przy kierownicy. Obie przekładnie posiadają system start&stop.

_______________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________

Na wyposażeniu auta znajdziemy szereg rozwiązań związanych z mobilnymi systemami łączności występujących pod wspólnym terminem ConnectedDrive. Do najważniejszych należy zaliczyć nową generację nawigacji Professional, pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up Display, asystent jazdy Plus, który ostrzega kierowcę o potencjalnej kolizji z pieszym, inteligentny, nieoślepiający system świateł drogowych LED High Beam Assistant, system aktywnej ochrony (Active Protection) z asystentem uwagi i najnowszą wersję rozwojową aktywnego regulatora prędkości z funkcją Stop&Go.

BMW seria 4 cabrio oficjalną premierę będzie mieć za nieco ponad miesiąc na wystawie samochodowej w Los Angeles. Wówczas też poznamy dokładną specyfikację techniczną najnowszego kabrioleta BMW, a być może również pierwsze jego ceny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 4
BMW Seria 4
Cena podstawowa już od: 167 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Subaru Poland Rally Team ponownie na Słowacji

Subaru Poland Rally Team ponownie na Słowacji

Aktualności 2011-05-17

Elektryczny Peugeot iOn w sprzedaży

Elektryczny Peugeot iOn w sprzedaży

Aktualności 2009-11-13

Komentuj:

~wujek 2013-10-16

eeee tam zmieniona nieco trójka, dach obcięty, a nazwa zmieniona jakby to zupełni e inny model był

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando