mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > BMW w stylu Gran Turismo

BMW w stylu Gran Turismo

Podczas rozpoczynających się już za dwa tygodnie targów motoryzacyjnych w Genewie BMW zaprezentuje kolejny niebanalny model. Koncepcyjne BMW serii 5 Gran Turismo być może, o ile wejdzie do produkcji, stworzy kolejny segment pojazdów w klasie wyższej.

BMW w stylu Gran Turismo

Auto, które będzie można podziwiać na wystawie w Genewie, stanowi zbliżoną do wersji produkcyjnej adaptację Progressive Activity Sedan. Jest to czterodrzwiowy pojazd, przeznaczony dla czterech osób, który charakteryzuje się elegancką sylwetką o sportowym zabarwieniu, a także sporą wszechstronnością.

Nowa interpretacja koncepcji Gran Turismo w wykonaniu bawarskiego koncernu wyróżnia się długą maską silnika, szerokim rozstawem osi, linią dachu przypominającą model coupe i cofniętą kabiną. Oczywiście nie brak tu również typowych dla BMW akcentów, jak usytuowany głęboko grill w kształcie nerek, szerokie wloty powietrza, ukośne, podwójne reflektory, tylne lampy w kształcie litery L czy wreszcie przetłoczenia widoczne zwłaszcza w linii bocznej auta.

Wnętrze to połączenie przestronności, luksusu ale i wspomnianej wcześniej funkcjonalności. Efekt jasnego i przestronnego wnętrza wzmacnia duży panoramiczny dach.

BMW Concept serii 5 Gran Turismo przy ustawieniu tylnych foteli w pozycji standardowej daje pasażerom siedzącym z tyłu swobodę nóg na poziomie BMW serii 7 oraz miejsce na głowę odpowiadające modelowi BMW X5. Przy takim układzie pojemność przestrzeni bagażowej wynosi 430 litrów. W razie potrzeby tylne fotele można przesunąć w pozycji wzdłużnej nawet o 100 mm. Swoboda nóg jest wówczas na poziomie limuzyny BMW serii 5, pojemność bagażnika wzrasta do 570 litrów. Po złożeniu oparć tylnych siedzeń i przegrody powstaje przestrzeń bagażowa o maksymalnej pojemności 1650 litrów. Stałą osłonę powierzchni bagażowej można ukryć w podłodze bagażnika.

>>Zobacz koncepcyjne BMW serii 5 GT na filmie<<

Dwuczęściowa klapa tylna umożliwia wyjątkową wszechstronność podczas ładowania bagażnika. Otwarcie małej, występującej również w limuzynie pokrywy bagażnika pod tylną szybą w połączeniu z zamkniętą przegrodą umożliwia załadunek bez występowania przeciągu czy zmian temperatur w kabinie pasażerskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 5
BMW Seria 5
Cena podstawowa już od: 216 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 5 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 5

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

~saho 2009-02-18

gupoty gadasz detektyw

~detektyw 2009-02-17

wygląda słabooooo

~BMW rulez 2009-02-16

pieeekny jest!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.