mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > BYD Tang - hybrydowy SUV po chińsku

BYD Tang - hybrydowy SUV po chińsku

Chińskie samochody zaliczyły na europejskich rynkach swego rodzaju falstart - jakość pierwszych dostępnych produktów była bardzo daleka od tutejszych standardów. Dzisiejsze auta zza Wielkiego Muru grają w zupełnie innej lidze.

BYD Tang - hybrydowy SUV po chińsku
BYD Auto Ltd od kilkunastu lat rozwija swoją ofertę samochodową, a niejako ucieleśnieniem tego postępu jest model BYD Tang. Nazwany na cześć wielkiej chińskiej dynastii pojazd jest zgodnie z modą SUVem, gabarytami zbliżonym do np. Volkswagena Touarega.

Najciekawszą cechą BYD Tanga jest jednak jego napęd - SUV ma pod maską 2-litrowego benzyniaka o mocy 205KM, ale to nie wszystko. Dodatkowe dwa silniki elektryczne windują moc do szalonych 505KM, a moment obrotowy wynosi aż 720Nm!

Niejako wyznacznikiem przy tworzeniu Tanga był tzw. "standard 542", który mają spełniać wszystkie nowe produkty BYD. Na czym on polega? 5 oznacza maksymalne możliwe przyszpieszenie samochodów chińskiej marki. Tang również wpisuje się w standard 542, więc jego sprint do 100 km/h trwa zaledwie 4,9 sekundy. 4 to z kolei wskazówka, że SUV posiada napęd na cztery koła, co także będzie standardem każdego nowego BYD. Cyfra 2 jest nie mniej ciekawa - oznacza ona bowiem zużycie paliwa na 100 kilometrów. Samochód potrafi również poruszać się w trybie czysto elektrycznym, bez użycia spalinowego motoru.

Całość w kontekście takich osiągów prezentuje się jeszcze atrakcyjniej, a warto także wspomnieć o cenie, która wynosi w Chinach 300 000 yuanów, czyli zaledwie 178 920 zł. Za podobną kwotę kupimy w Polsce co najwyżej mniejszego Lexusa NX, jednak z systemem hybrydowym o nieporównywalnie niższych osiągach. Póki co Tang zagościł jedynie na chińskim rynku, ale tak dojrzały produkt miałby powodzenie nawet wśród najbardziej wymagających klientów europejskich. Gotowi na drugi odcinek chińskiej ekspansji rynku motoryzacyjnego?
Zobacz koniecznie: Wszystko o BYD
Tematy w artykule: napęd hybrydowy BYD BYD Tang

Podobne wiadomości:

Hybrydy coraz popularniejsze w Polsce

Hybrydy coraz popularniejsze w Polsce

Aktualności 2016-04-21

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

~bubul 2015-01-31

nie wyobrażam sobie, że to może jeździ, jakby suv miał być hybrydą to wolałabym widzieć raczej rav4 w tej wersji

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?