mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Bardziej eleganckie Exeo

Bardziej eleganckie Exeo

Choć na rynku jest dopiero nieco ponad dwa lata, to już władze Seata postanowiły go odświeżyć. Główne zmiany obejmują nieco zmieniony wygląd, zmodernizowane nieznacznie silniki i kilka nowych technologii na wyposażeniu. Model Exeo po liftingu zobaczymy, oczywiście, na zbliżającej się wystawie we Frankfurcie.

Bardziej eleganckie Exeo
Odświeżonego Seata Exeo poznamy przede wszystkim po przednich reflektorach, które teraz będą mieć zmieniony kształt. Ponadto pojawią się światła do jazdy dziennej w technologii LED. W tej samej technologii wykonane zostały tylne światła. Za dopłatą będzie można zamówić także reflektory biksenonowe. Z zewnątrz zmieniona została również atrapa chłodnicy, a wprawne oko może rozpoznać również nowe 17- lub 18-calowe felgi. W kabinie odświeżonego Exeo pojawiły się nowe materiały, jednak najbardziej w oczy będzie się rzucać zmieniona skórzana kierownica.

Zmiany techniczne dotknęły przede wszystkim jednostki wysokoprężne - 2,0 TDI 120 i 143 KM, w których udało się zmniejszyć o ok. 7 g/km emisję dwutlenku węgla, która będzie teraz wynosić średnio 129 g/km, a w przypadku wersji kombi (Exeo ST) 132 g/km. Oczywiście redukcja CO2 powiązana jest ściśle ze spalaniem, które teraz będzie wynosić średnio 52 l/100 km (5,3 w wersji ST).

Na 2012 rok Seat zapowiada zejście poniżej granicy 120 g CO2/km w przypadku wersji Exeo Ecomotoive. Dużą rolę w tym kroku ma odegrać wprowadzony od przyszłego roku system start&stop.


Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Exeo Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat targi IAA Seat Exeo Frankfurt

Podobne wiadomości:

Seat Exeo – jeszcze bardziej Audi

auto motor i sport 0000-00-00

Seat Alhambra – po prostu van

auto motor i sport 0000-00-00

Ma siedem miejsc i atmosferę auta osobowego. Seat Alhambra, czyli tańsza odmiana Volkswagena Sharana - w teście wersja ze 170-konnym silnikiem 2.0 TDI.

Komentuj:

~karolek 2011-09-05

Co różnicy w cenie ze skodą octavią nie zgadzam się. Skoda octawia z silnikiem 2.0 tdi z pododnym wtposażeniem kosztuje 90 tys. seat 100, passat 120. Skoda dobrze się sprzedaje bo ludzie kupują "golasy" z silnikami od kosiarki. Nikt nie kupuje skód aż tak drogich. Seat jest na krawędzi granicy zakupu dla potencjalnego inwestora który ma do wydania 100 tys i nic więcej.

marko1 2011-08-30

"(...) po liftingu zobaczymy (...)"

~Majster 2011-08-30

Jeżeli cenowo Seat pozycjonowałby Exeo w granicach lepiej wyposażonych wersji Skody Octawii to sprzedaż ruszyłaby z kopyta bo jakby nie patrzeć to Audi A4, którym Exeo jest, Polacy lubią. Póki co Exeo kosztuje tak jak Passat i Superb a szans w porównaniu z nimi nie ma. Szkoda że księgowi zabili ten model bo w niższej cenie byłoby to fajne autko a i 10 letnia technikę Audi A4 mozna by mu wtedy wybaczyć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.