mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Bardziej oszczędny Picasso

Bardziej oszczędny Picasso

Citroen wprowadza do sprzedaży model Xsara Picasso z nowym silnikiem wysokoprężnym 1,6 HDi 16V o mocy 110 KM. Przy okazji kosmetycznym zmianom został poddany wygląd nowej wersji.

Bardziej oszczędny Picasso

Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 4.9 l/100 km, co w połączeniu ze zbiornikiem paliwa o pojemności 60 litrów, zapewnia zasięg ponad 1200 km.

Obecnie Xsara Picasso oferuje gamę pięciu silników: 1,6i o mocy 95 KM, 1,8i 16V o mocy 117 KM i 2,0i 16V o mocy 137 KM w wersjach benzynowych i 2,0 HDi o mocy 90 KM w wersji diesla, obok nowego silnika 1,6 HDi.

Nowe wyposażenie Xsary Picasso w wersji Exclusive zawiera automatyczne włączanie reflektorów, zasłonę na tylną szybę i siatkę w bagażniku. Dodatkową zaletą jest układ jezdny. Wersja HDi 110 jest wyposażona seryjnie w system ESP w połączeniu ze wspomaganiem nagłego hamowania (AFU).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech