mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Bardzo mocny Opel

Bardzo mocny Opel

Do oferty Insignii dodana została właśnie bardzo mocna i bardzo droga odmiana OPC z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Bardzo mocny Opel

Auto ma moc 325 koni mechanicznych, przenoszoną poprzez sześć biegów na wszystkie koła. Adaptacyjny układ napędowy połączony jest z mechatronicznym podwoziem FlexRide, dzięki któremu kierowca może sam dostosować jego charakterystykę - dostępne są tryby: standardowy, przystosowany do codziennej jazdy, oraz sportowy, który utwardza zawieszenie i ogranicza przechyły nadwozia. Kiedy wybierzemy tryb OPC, przepustnica reaguje szybciej a układ kierowniczy staje się bardziej bezpośredni. Skrzynia biegów w dwóch pierwszych trybach dostosowuje się do warunków drogowych, a w tym ostatnim biegi zmieniają się przy końcu obrotomierza, a redukują bardzo szybko, np. podczas ostrego hamowania przed zakrętem.Insygnia OPC z automatem przyspiesza do setki w 6,3 i 6,6 sekundy, odpowiednio dla wersji sedan i kombi, a maksymalna, ograniczona elektronicznie, prędkość to 250 km/h. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 10,7l/100km w sedanie i 11l/100km w Sports Tourer. Emisja CO2 to odpowiednio 251 i 259 g/km. Samochód przeszedł serię testów na słynnym torze Nürburgring Nordschleife, gdzie przejechał z dużą prędkością 10 tysięcy kilometrów, co w normalnych warunkach równa się około 180 tysiącom kilometrów podczas normalnego użytkowania.Ceny auta w takiej wersji z automatem zaczynają się od 203,950zł za sedana (205,450zł za pięciodrzwiowego liftbacka) i 209,050zł za Sports Tourer.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Insignia
Opel Insignia
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

~F 2010-12-16

Trzysta pare koni, to nie jest bardzo dużo! Focus RS, Impreza WRX STI czy Lancer EVO mają podobną moc, a przecież są kompaktami! Cena też nie jest "bardzo duża" tylko adekwatna do topowej sportowej odmiany, w końcu konkurencyjny Superb nie jest dużo tańszy, a jednak ustępuje Insigni nie tylko mocą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.