mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Bardzo nietypowy pickup

Bardzo nietypowy pickup

Każdego roku na targach motoryzacyjnych pojawią się mniej lub bardziej kontrowersyjne pojazdy. Tak jest też na tegorocznym ich wydaniu we Frankfurcie. Publiczność mogła się przekonać jak można z Ssangyonga Rextona zrobić pickupa, który swoim kształtem przypomina... łódkę.

Bardzo nietypowy pickup

Pod ogromnym nadwoziem (6,15m długości, 1,90m szerokości oraz 1,75m wysokości) będzie się ukrywać jednostka 270 XDI, znana z koreańskiego SUV`a. Jednak cena tego olbrzymiego pickupa nie będzie już tak przystępna jak modelu, na podstawie którego go stworzono. Gdy zajrzymy do jego środka dowiemy się dlaczego. Nie dość że oferuje on bardzo wysoki poziom komfortu, to na dodatek nie znajdziemy takiego drugiego pickupa, który dysponowałoby dłuższą przestrzenią przeznaczoną dla pasażerów. W nietypowym aucie przeznaczono dla podróżujących aż 2,30m przestrzeni.

Dostęp z wnętrza pojazdu do tzw. "paki" jest możliwy po otwarciu hermetycznie zamykanej zasłony. Intercar RX 400 PK może być wykorzystywany naprawdę do wielu zadań. Może funkcjonować jako elegancka, a zarazem nietypowa limuzyna, off-roadowa maszyna dla arabskich szejków, bądź też ciekawy bus do transportowania pracowników lub przewożenia np. rowerów.

Auto ma bardzo opływowy kształt. W porównaniu z typowymi autami do terenu jego zawieszenie zostało mocno obniżone przez co powinno się go bardzo łatwo prowadzić. Pomimo bardzo kreatywnej pracy stylistów można zauważyć w jego wyglądzie kilka akcentów z koreańskiego Ssangyonga. Orientacyjna cena samochodu nie jest jeszcze znana. Niewiadomo też, kiedy trafi on do seryjnej produkcji.

Czytaj także:

Kolejny krok naprzód (2007-08-22)

Rexton II NAVI (2007-08-09)

New Kyron - czwarta nowość (2007-07-19)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando