mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Bazowe wersje Panamery

Bazowe wersje Panamery

Po udanym debiucie rynkowym gama Porsche Panamera będzie teraz rozszerzana o kolejne wersje. Już w maju na naszych drogach pojawią się Panamera i Panamera 4 z nowym 3,6-litrowym silnikiem V6.

Bazowe wersje Panamery
Podstawowe wersje tego Gran Turismo dysponować będą mocą 300 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym 400 Nm. Zgodnie ze stosowanym przez Porsche oznaczeniem, Panamera ma napęd na tylne koła, natomiast Panamera 4 będzie wyposażona seryjnie w aktywny napęd na wszystkie koła.

Oba modele wyposażone zostaną w dwusprzęgłową przekładnię (PDK) i funkcję Auto Start-Stop zużywając dzięki temu znacznie poniżej dziesięciu litrów paliwa na 100 kilometrów według NEFZ (nowego europejskiego cyklu jazdy). Panamera zadowala się 9,3 l/100 km, zaś Panamera 4 spala niewiele więcej - średnio 9,6 l/100 km. Zoptymalizowane pod względem oporów toczenia, 19-calowe opony (dostępne jako opcja) obniżają wartości spalania o dalsze 0,2 litra. Emisja CO2 w przypadku obu wersji wynosi odpowiednio 213 g/km (Panamera) i 220 g/km (Panamera 4). Oba silniki V6 spełniają także surowe normy emisji spalin EU5 w Europie i LEV w USA.

Konsekwentne stosowanie lekkich elementów konstrukcji samochodu, jak wykonane z aluminium drzwi, pokrywa silnika, elementy zawieszenia, błotniki i pokrywa bagażnika wykonane są z aluminium zapewniają autu typowe dla Porsche bardzo dobre osiągi. Ponadto nowy, produkowany w Zuffenhausen silnik V6, o kącie rozchylenia cylindrów 90 stopni, jest o około 30 kg lżejszy, niż ośmiocylindrowa jednostka napędowa z Panamery S i 4S. Dzięki tym rozwiązaniom waga nowych wersji Panamery wynosi zaledwie 1 730 kg.

Obok seryjnie stosowanego klasycznego zawieszenia (dostępnego opcjonalnie także z układem PASM – aktywną regulacją tłumienia amortyzatorów), na życzenie oferowane jest adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z dodatkowym zasobnikiem powietrza. Umożliwia ono uzyskanie bardzo szerokiego zakresu charakterystyki prowadzenia samochodu.

Światowa premiera Panamera i Panamera 4 odbędzie się na salonie samochodowym w Pekinie, rozpoczynającym się 23 kwietnia 2010 r. Obie wersje pojawią się na polskim rynku w maju br.

Cena Panamery w wyposażeniu  standardowym wynosi 93.300 euro, podczas gdy Panamera 4, wyposażona seryjnie w dwusprzęgłową przekładnię PDK, kosztuje 103.278 euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 415 360 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~w 2010-03-05

drzwi zapewniaja osiagi, hmmm ciekawe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.