mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Bazowe wersje Panamery

Bazowe wersje Panamery

Po udanym debiucie rynkowym gama Porsche Panamera będzie teraz rozszerzana o kolejne wersje. Już w maju na naszych drogach pojawią się Panamera i Panamera 4 z nowym 3,6-litrowym silnikiem V6.

Bazowe wersje Panamery
Podstawowe wersje tego Gran Turismo dysponować będą mocą 300 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym 400 Nm. Zgodnie ze stosowanym przez Porsche oznaczeniem, Panamera ma napęd na tylne koła, natomiast Panamera 4 będzie wyposażona seryjnie w aktywny napęd na wszystkie koła.

Oba modele wyposażone zostaną w dwusprzęgłową przekładnię (PDK) i funkcję Auto Start-Stop zużywając dzięki temu znacznie poniżej dziesięciu litrów paliwa na 100 kilometrów według NEFZ (nowego europejskiego cyklu jazdy). Panamera zadowala się 9,3 l/100 km, zaś Panamera 4 spala niewiele więcej - średnio 9,6 l/100 km. Zoptymalizowane pod względem oporów toczenia, 19-calowe opony (dostępne jako opcja) obniżają wartości spalania o dalsze 0,2 litra. Emisja CO2 w przypadku obu wersji wynosi odpowiednio 213 g/km (Panamera) i 220 g/km (Panamera 4). Oba silniki V6 spełniają także surowe normy emisji spalin EU5 w Europie i LEV w USA.

Konsekwentne stosowanie lekkich elementów konstrukcji samochodu, jak wykonane z aluminium drzwi, pokrywa silnika, elementy zawieszenia, błotniki i pokrywa bagażnika wykonane są z aluminium zapewniają autu typowe dla Porsche bardzo dobre osiągi. Ponadto nowy, produkowany w Zuffenhausen silnik V6, o kącie rozchylenia cylindrów 90 stopni, jest o około 30 kg lżejszy, niż ośmiocylindrowa jednostka napędowa z Panamery S i 4S. Dzięki tym rozwiązaniom waga nowych wersji Panamery wynosi zaledwie 1 730 kg.

Obok seryjnie stosowanego klasycznego zawieszenia (dostępnego opcjonalnie także z układem PASM – aktywną regulacją tłumienia amortyzatorów), na życzenie oferowane jest adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z dodatkowym zasobnikiem powietrza. Umożliwia ono uzyskanie bardzo szerokiego zakresu charakterystyki prowadzenia samochodu.

Światowa premiera Panamera i Panamera 4 odbędzie się na salonie samochodowym w Pekinie, rozpoczynającym się 23 kwietnia 2010 r. Obie wersje pojawią się na polskim rynku w maju br.

Cena Panamery w wyposażeniu  standardowym wynosi 93.300 euro, podczas gdy Panamera 4, wyposażona seryjnie w dwusprzęgłową przekładnię PDK, kosztuje 103.278 euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 523 620 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 RSR 2017 - broń doskonała

Porsche 911 RSR 2017 - broń doskonała

Premiery 2016-11-17

Porsche Panemera - obwieszona ekskluzywnymi dodatkami

Porsche Panemera - obwieszona ekskluzywnymi...

Aktualności 2016-07-29

Komentuj:

~w 2010-03-05

drzwi zapewniaja osiagi, hmmm ciekawe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.