mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Będzie Touareg Coupe

Będzie Touareg Coupe

Mieć pomysł, być pierwszym, stworzyć niszę i wykorzystać jej potencjał. Tak myślą producenci - zwłaszcza samochodów - którym zależy na sukcesie marki i modelu na rynku.

Będzie Touareg Coupe

Z książki o nowoczesnym biznesie napisanej przez dwóch skandynawskich autorów pochodzi również cytat: "Przyszłości nie da się przewidzieć - trzeba ją stworzyć".

Włodarze Volkswagena wzięli sobie to mocno do serca i z myślą o przyszłej pozycji rynkowej firmy, a ryzykując wejściem w nową niszę, rozważają nowatorski ruch. Dla odnoszącego sukcesy SUV-a przygotowują aspirującą do określenia "sport" odmianę coupe.

Nie są jednak pierwsi, jak mogło by się wydawać. BMW też myśli o podobnym samochodzie (nazwanym narazie X6), Mercedes tworzy różne wariacje na temat mieszańca Klasy M i R, ale wszystkich ich wyprzedził Nissan. Japońska marka sprzedaje na amerykańskich rynkach, spotykany także w Europie, model FX swojej luksusowej marki Infinity.

Ale do rzeczy: pięciodrzwiowy Volkswagen Touareg Coupe, na rynku od końca 2006 roku, będzie oczywiście dzielił z podwozie z autem, na którym bazuje. Natomiast już nadwozie znaczenie równi się od tego w obecnej wersji: reflektory i stylizacja całego przodu auta będą odpowiadały najnowszym trendom stylistycznym samochodów z Wolfsburga - przyprawione oczywiście o akcenty sportowe.

Terenowe coupe będzie mieć bardziej płaską, niską szybę przednią, łukowy dach z kończącą obrys profilu tylnią szybką za słupkiem C. Całość zmienia zdecydowanie proporcje w kierunku kształtów opływowych, zamiast "wielorybich". W środku znajdą się niżej zamontowane fotele - ciekawe czy dostępna będzie także odmiana z czterema indywidualnymi "kubełkami".

Całość, napędzana mocnymi silnikami, ma zmieścić się z ceną między Touaregiem, a Porsche Cayenne. Dodatkowo wszystko wskazuje, że Volkswagen ma plany aby na obecnym SUV-ie bazowało nie tylko terenowe coupe, ale wzorem pokazanego w 2000 roku konceptu AAC, także pick-up i... kto wie co jeszcze.

Jak powiedział Peter Drucker: "Prowadź, wyprzedzaj lub usuń się z drogi" - VW na pewno kieruje się podobną zasadą.


Więcej o nowych autach Volkswagen:

Kiedy VW cabrio?

VW z... kierowcą w opcji

VW Multi-użyteczny

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.