mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Będzie hybrydowy Swift

Będzie hybrydowy Swift

Zaprezentowany na zbliżającej się wystawie w Genewie hybrydowy Suzuki Swift będzie wprawdzie jeszcze wersją koncepcyjną, ale stanowi wyraźny sygnał, że i ta japońska marka już niebawem wejdzie do grona producentów hybrydowych modeli.

Będzie hybrydowy Swift
Suzuki Swift w wersji hybrydowej nie jest zresztą żadną nowością. Już w 2010 roku, także w Genewie, mieliśmy okazję zobaczyć zapowiedź takiego modelu, wówczas bazującą na poprzedniej wersji Swifta. Od tamtej pory Suzuki poczyniło znaczący krok w rozwoju technologii pojazdów ekologicznych, czego efektem jest najnowszy prototyp hybrydowego Swifta.

Japończycy mieli okazję zobaczyć go już jesienią podczas wystawy w Tokio. W marcu przyjdzie czas na europejskę premierę modelu nazwanego Suzuki Swift Range Extender. Model ten jest wyposażony w napęd elektryczny i generator ładujący, napędzany przez silnik spalinowy.

Swift Range Extender może pokonać dystans ok. 30 km, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego i w pełni naładowanego akumulatora. Zasięg pojazdu można zwiększyć, wykorzystując ładowanie akumulatora poprzez generator napędzany silnikiem spalinowym. W porównaniu do innych samochodów elektrycznych, które są zasilane wyłącznie z baterii, Swift Range Extender ma mniejszy akumulator litowo-jonowy, który szybciej się ładuje, mniej waży, wymaga mniej prądu i jest tańszy w eksploatacji.

Ekologiczna przyszłość Suzuki w Genewie wyrażać się będzie także w drugim prototypowym modelu. Suzuki G70, również pokazane już w Tokio, to nowa wizja auta kompaktowego, charakteryzującego się zmniejszonym ciężarem i aerodynamiką dopracowaną w każdym szczególe.

Model ten waży zaledwie 730 kg, a opór powietrza jest o 10% niższy w porównaniu do obecnych modeli Suzuki z tego segmentu. Właśnie tym dwóm kwestiom japońscy projektanci poświęcili najwięcej uwagi przy projektowaniu modelu. W rezultacie emisja CO2 wynosi zaledwie 70 g/km (dane dla silnika benzynowego).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 48 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.