mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Będzie nowy Focus

Będzie nowy Focus

Pod koniec września Ford zaprezentuje na paryskim salonie najnowszą generację popularnego w całej Europie Focusa.

Będzie nowy Focus

Pierwsze zdjęcia wersji przedprodukcyjnej pokazują, iż zmiany jakie zaszły między pierwszą a drugą generacją, nie były zbytnio radykalne. Zachowany został trochę zaokrąglony tył z lekko opadającą, tylną szybą.

Nowy Focus zbudowany został na nowej platformie o rozstawie osi 2.640 mm, z kolumnami McPhaerson na przedniej osi i wielowahaczowa tylną osią. na tej samej płycie podłogowej jeżdżą już Focus C-Max, Mazda3 oraz Volvo S40 i V50.

Oferta silnikowa obejmuje w pierwszej fazie pięć jednostek, dwa diesle 1,6 109 KM oraz 2,0 136 KM, który na życzenie może być też wyposażony w filter cząstek stałych oraz trzy silniki benzynowe od 1,6 100 KM do 2,0 145 KM. całkowicie nowym silnikiem jest 115-konny 1,6 Ti-VCT. Ofertę diesli na niektórych rynkach uzupełni też korzystny cenowo 1,8 TDCi 115 KM.

Wszystkie silniki nowego Focusa współdziałać będą z pięciobiegową skrzynią ręczną. Wyjątkiem jest silnik 2,0 TDCi, który otrzymał sześciobiegową skrzynię manualną z Mondeo, wersja 1,6 TDCi będzie miała też do wyboru automatyczną skrzynię CVT.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Elektryczne osobówki coraz częściej pojawiają się na drogach, a tymczasem Tesla pracuje nad kolejną rewolucją - autonomiczną ciężarówką napędzaną prądem. Auto zadebiutuje jeszcze w tym roku.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic