mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Będzie nowy Leon

Będzie nowy Leon

Na przyszłorocznym Auto Show w Barcelonie w maju po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentowany zostanie najnowsza wersja Seata Leona.

Będzie nowy Leon

W porównaniu do siostrzanych modeli nowy Leon będzie miał podobny rozstaw osi (2,58 m). Pod względem długości (4,32 m) uplasuje się pomiędzy Toledo (4,44 m) i Alteą (4,28). Spośród tych trzech kompaktowych modeli Leon będzie miał najbardziej sportowy charakter. Początkowo dostępny będzie w wersji pięciodrzwiowej, wersja trzydrzwiowa na rynku pojawi się później.

Wygląd zewnętrzny zbliżony będzie do zaprezentowanego w Paryżu w 2000 roku studyjnego modelu Salsa. Jednocześnie zachowane zostanie wspólne nowe oblicze gamy modelowej Seata (widoczne w Toledo i Altei), które mocno nawiązuje do designu Alfy Romeo. Wynika to z faktu, iż poprzedni dyrektor projektowy Seata, obecnie odpowiedzialny za design modeli z grupy Audi (Audi, Seat i Lamborghini), Walter de Silva, wcześniej zajmował się projektowaniem modeli właśnie Alfa Romeo.

Jeśli chodzi o silniki, w Leonie zostaną użyte te same jednostki, co w innych modelach koncernu VW, głównie znane z najnowszego Golfa. Jednak Seat Leon dysponować będzie na pewno także mocniejszymi silnikami niż w piątej generacji Golfa.

Zobacz ceny obecnego Seata Leona

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.