mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Będzie nowy Leon

Będzie nowy Leon

Na przyszłorocznym Auto Show w Barcelonie w maju po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentowany zostanie najnowsza wersja Seata Leona.

Będzie nowy Leon

W porównaniu do siostrzanych modeli nowy Leon będzie miał podobny rozstaw osi (2,58 m). Pod względem długości (4,32 m) uplasuje się pomiędzy Toledo (4,44 m) i Alteą (4,28). Spośród tych trzech kompaktowych modeli Leon będzie miał najbardziej sportowy charakter. Początkowo dostępny będzie w wersji pięciodrzwiowej, wersja trzydrzwiowa na rynku pojawi się później.

Wygląd zewnętrzny zbliżony będzie do zaprezentowanego w Paryżu w 2000 roku studyjnego modelu Salsa. Jednocześnie zachowane zostanie wspólne nowe oblicze gamy modelowej Seata (widoczne w Toledo i Altei), które mocno nawiązuje do designu Alfy Romeo. Wynika to z faktu, iż poprzedni dyrektor projektowy Seata, obecnie odpowiedzialny za design modeli z grupy Audi (Audi, Seat i Lamborghini), Walter de Silva, wcześniej zajmował się projektowaniem modeli właśnie Alfa Romeo.

Jeśli chodzi o silniki, w Leonie zostaną użyte te same jednostki, co w innych modelach koncernu VW, głównie znane z najnowszego Golfa. Jednak Seat Leon dysponować będzie na pewno także mocniejszymi silnikami niż w piątej generacji Golfa.

Zobacz ceny obecnego Seata Leona

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!