mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Będzie także dostawczy e-up!

Będzie także dostawczy e-up!

O elektrycznej odmianie Volkswagena e-up!, która debiutuje na trwających właśnie targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, już informowaliśmy. Okazuje się, że na wystawie IAA Volkswagen zaprezentował także dostawczę wersję e-load up!

Będzie także dostawczy e-up!
Duże, ciasne miasta to miejsce dla małych, zwrotnych pojazdów. A taki właśnie jest malutki Volkswagen up! Tradycyjny samochód dostawczy i kurierski ze względu na efektywność jest wysyłany w drogę dopiero wtedy, gdy jego pojemność jest w pełni wykorzystana. Oznacza to, że pierwsze dziesięć paczek musi czekać na kolejne sto, zanim zostaną dostarczone do miejsca przeznaczania.

Zalety studyjnego na razie Volkswagena e-load up! to także jego napęd elektryczny, który pozwala poruszać się także po strefach, gdzie wymagane jest zero emisji. Podstawę e-load up! tworzy naturalnie jego osobowy wariant Volkswagena e-up!

e-load up! napędzany jest prawie bezgłośnie pracującym silnikiem elektrycznym o maksymalnej mocy 82 KM. Moc stała wynosi 55 KM. Maksymalny moment obrotowy 210 Nm jest dostępny od razu po ruszeniu. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 12,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 130 km/h. Wbudowana w podłogę bateria litowo-jonowa ma pojemność 18,7 kWh. Dzięki niewielkiej masie samochodu, może on z ładunkiem pokonać nawet 160 kilometrów.

Złącze do ładowania baterii schowane jest pod "klapką wlewu paliwa". Opcjonalnie może być zastosowany system ładowania CCS (Combined Charging System), znormalizowany przez Volkswagena i innych producentów samochodów. System ten pozwala na ładowanie prądem stałym i zmiennym, więc auto może być ładowane na większości stacji niezależnie od źródła prądu i oferowanej prędkości ładowania. Już po 30 minutach bateria e-load up! osiąga nawet 80 procent swojej pojemności.

Dostawcza wersja najmniejszego w gamie Volkswagena będzie także dostępna z seryjnymi silnikami z wersji osobowej, od oszczędnych jednostek benzynowych po silnik na gaz ziemny. Ten ostatni – eco up! – dzięki niskiemu zużyciu paliwa, a także ilości i rodzaju emitowanych substancji szkodliwych został niedawno wybrany przez Verkehrsclub Deutschland (VCD) najbardziej przyjaznym dla środowiska samochodem roku.


Pojemność przestrzeni ładunkowej e-load up! zwiększyła się w porównaniu z seryjnym modelem z 951 do ponad 1400 litrów. Miejski samochód dostawczy, wyższy o 15 mm od modelu seryjnego, waży 1164 kilogramy i może przewieźć 306 kilogramów ładunku. To zupełnie wystarczy do transportu paczek lub pizzy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen up!
Volkswagen up!
Cena podstawowa już od: 37 590 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Volkswagen Golf GTD: GTI dla oszczędnych

auto motor i sport 0000-00-00

Golf GTD to odpowiednik Golfa GTI, ale napędzany silnikiem Diesla. Też oferuje ponadprzeciętne osiągi, zużywając nieprzyzwoicie mało paliwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.