Bio-Saab

Podczas londyńskich targów czystej energii szwedzka marka należąca do koncernu GM pokazała model 9-5 w wersji BioPower.

Bio-Saab

Wydzielając bardzo mało związków węgla z układu wydechowego, samochód porusza się na mieszance bioetanolu (85%) i 85-oktanowej tradycyjnej benzyny (15%). Jednocześnie udało się uzyskać lepszą efektywność jednostki niż w standardowym modelu z 2-litrowym silnikiem.

Saab chce wejść z nową odmianą swojej limuzyny i kombi na inne, poza macierzystym rynki. W Szwecji auta napędzane bioetanolem stanowią już 85-90% zamówień, co stanowi około 1.000 sztuk rocznie. Duża w tym zasługa ustawodawcy, który redukuje stawki podatkowe i opłaty poboczne dla pro-ekologicznych nabywców.

Największym pozytywnym wpływem takiego sposobu zasilania auta, jest fakt, że wydalane ilości CO2 (dwutlenku węgla) nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Zredukowana do 20% emisja tego związku jest naturalnie rozkładana w atmosferze przez rośliny w procesie  wzrostu. Jednocześnie inżynierowie Saaba zadbali by nowy silnik był również mocniejszy (180KM) od standardowego (150KM).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.