mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Brazyliski Chevrolet

Brazyliski Chevrolet

Na wystawie samochodowej w Sao Paulo General Motors zaprezentował koncepcyjnego crossovera o nazwie GPix. Auto to w przyszłości ma trafić na rynki krajów rozwijających się, w tym i do Europy.

Chevrolet GPix (skrót od Global Picture) to czteromiejscowe auto, które zostało opracowane przez brazylijskie centrum projektowe amerykańskiego koncernu. Nie oznacza to jednak jakiegoś zupełnie innego stylu auta. Uwagę przykuwa dwuczęściowy grill przedzielony listwą, na której znalazło się logo marki oraz dość mocno rozciągnięte reflektory. Linia okien i dachu nasuwa na myśl auta typu coupe, podobnie jak fakt, że prototyp ten dysponuje tylko dwoma drzwiami. Mimo to wewnątrz, na tylnej kanapie ma być podobno wystarczająco dużo miejsca dla dorosłych osób. Ciekawy wygląd uzupełniają panoramiczny dach, spory prześwit i 17-calowe felgi.

Wnętrze przeznaczone jest dla czterech osób, które dysponują oddzielnymi fotelami. Każde z nich można złożyć, uzyskując w ten sposób płaską podłogę i sporych rozmiarów przestrzeń bagażową.

Auto bazujące na Chevrolecie GPix, czy nazwa zostanie utrzymana - nie wiadomo, trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w 2010 roku. Najważniejszym rynkiem mają być kraje Ameryki Południowej, choć w nieco późniejszym okresie pojawi się również na innych kontynentach.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.