mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > C5 z otwieranym dachem

C5 z otwieranym dachem

Podczas Salonu we Frankfurcie 2007 Citroen zaprezentuje po raz pierwszy model C5 Airscape. Ten koncept to nie tylko zapowiedź dużego kabrioleta, ale także szereg proekologicznych rozwiązań.

C5 z otwieranym dachem

C5 Airscape uzbrojony został w 2,7-litrowy silnik V6 HDi o mocy 208 KM i maksymalnym momencie 440 Nm uzyskiwanym przy prędkości 1.900 obr/min wyposażony dodatkowo w filtr cząstek stałych. W celu połączenia dobrych parametrów i bezpieczeństwa auto wyposażono w innowacyjną wersję systemu antypoślizgowego Snow Motion, który oferuje stabilność jazdy porównywalną do rozwiązań z trybem napędu na cztery koła.

Dodatkową zaletą C5 Airscape jest układ UrbanHybrid, który zapewnia wyciszenie i brak wibracji przez wyłączanie silnika, skuteczny efekt „boost”, doraźnie zwiększający moment obrotowy silnika oraz zmniejszony poziom emisji spalin do środowiska naturalnego.

W trybie Drive, gdy prędkość samochodu nie przekracza 6 km/h i kierowca trzyma nogę na pedale hamulca, silnik wyłącza się. Jest on automatycznie uruchamiany, gdy tylko kierowca zdejmuje nogę z pedału hamulca. Łączna emisja CO2 zmniejsza się o 24 g podczas jazdy w cyklu mieszanym. Ponadto, cała deska rozdzielcza (klimatyzacja, radio) jest zasilana energią odzyskiwaną w fazach zmniejszania prędkości i hamowania, co również przyczynia się do oszczędności paliwa i zapobiega emisji zanieczyszczeń.

Citroen C5 Airscape to także atrakcyjny wygląd. Dynamiczna i elegancka linia, z szerokimi wlotami powietrza z przodu i wydłużonymi reflektorami o wciętym kształcie, wysoko umieszczonymi światłami tylnymi, podwójną, chromowaną końcówką rury wydechowej oraz wypukłym kształtem tylnej szyby nadają autu typowych cech dla limuzyn francuskiej marki.

Wyrafinowany styl C5 Airscape wyraża się również w oryginalnym, otwieranym dachu,
którego górna, przeszklona część zapewnia pasażerom doskonałe doświetlenie kabiny. Dach wykonany z włókien węglowych rozsuwa się automatycznie bez otwierania górnej części schowka dachu, umieszczonego przy bagażniku.

Na dzień dzisiejszy francuski producent nie zdecydował jeszcze, czy prezentowany we Frankfurcie koncept pojawi się w przyszłości w produkcji. Być może wraz z nową generacją  modelu C5...

Zobacz więcej o samochodach marki Citroen

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C5
Citroen C5
Cena podstawowa już od: 105 590 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen C5 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C5

Podobne wiadomości:

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.