mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > CC od Volvo

CC od Volvo

Już wkrótce do rynkowej palety coupe ze składanym dachem dołączy nowy model szwedzkiego producenta. C70 ma zastąpić dotychczasowe cabrio z miękkim dachem.

CC od Volvo

Źródła w należącej do Forda firmie, już potwierdziły takie doniesienia. Nowe coupe-cabrio wjedzie w miejsce obecnego, produkowanego od 1996 roku modelu. Samochód bazujący i zapożyczający wygląd od mniejszego S40/V50, ma pojawić się na rynku pod koniec przyszłego roku lub na początku 2007.

Kiedy wjedzie na rynek, będzie wyposażone w składany, sztywny dach. technologia zaczerpnięta od Forda (Focus również ma mieć odmianę CC), da mu przewagę nad bezpośrednimi konkurentami w segmencie cabrio: Audi A4 i BMW 3. Inni rywale to Mercedes SLK (choć mniejszy) i Lexus SC430 (choć większy i droższy).

Bardziej obszerne niż "Merc", z czterema miejscami jak w luksusowej Toyocie, nowe Volvo C70 będzie miało również gładszą linię. Wskazujące na pokrewieństwo z S40/V50 rysy i długie nadwozie dają autu więcej wizualnej stabilności. Pokazowego modelu można spodziewać się już w tym roku, we Frankfurcie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.