mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > CLS - śpiący tytan

CLS - śpiący tytan

Wydawało by się, że cztero-drzwiowe coupe Mercedesa to auto z gatunku "nic dodać nic ująć". A jednak. Każdy nowy produkt firmy ze Stuttgartu jest możliwie szybko poddawany ulepszeniom.

CLS - śpiący tytan

Naturalnie trafia on najpierw do fabrycznej stajni AMG, gdzie poprawia się jego osiągi z uwzględnieniem drogowych wymogów. Tak powstały CLS 55 AMG to szykowny sportowiec. Czteroosobowa rodzina pochwali się nie tylko stylem, ale i niebagatelną mocą 469 KM płynącą z 5-litrowego silnika V8. Dla tych, którzy uważają jednak to auto za zbyt "zwykłe" polecamy nowość z Danii.

Kleemann CLS 50K S8 i CLS CL219 to dwa, mimo że europejskie to dość egzotyczne samochody - co więcej - oba mocniejsze od nadwornego AMG. Notabene, oba powstały na jego bazie. Do podstawy dodano jeszcze bardziej charakterystyczne spoilery i nawet 20-calowe koła. Pierwszy, nieco słabszy ma bardziej zmieniony, wyrazisty tył, w mocniejszym CL219 pozostawiono tradycyjny, "śpiący" wygląd.

Choć nie jest to dział poświęcony tunningowi samochodów, a powyższe auta raczej nie będą spotykane na naszych ulicach  - chociaż standardowy CLS jest już lubianym u nas modelem srebrnej gwiazdy - to warto zapomnieć się na chwilę. Zwłaszcza, że oscylująca w granicach 600 KM moc obu samochodów ma niewielką konkurencję. 50K S8 ma bowiem 595 KM, a srebrny CL219 610 KM.

Efekt? Wiśniowy CLS przyspiesza do setki w 4,7 sekundy, mocniejszy jeszcze o pół sekundy szybciej. Niby niewiele, ale co by było gdyby spotkali się właściciele obu pod światłami? Na autostradzie przy braku zakazów, co do maksymalnej prędkości, oba samochody mogą swobodnie rozpędzić się do 300km/h. I to są prawdziwe, uwolnione możliwości CLS-a.

Oczywiście w pakiecie mamy także odpowiednio dostrojone podwozie. Oprócz dyferencjału z o ograniczonej możliwości poślizgu w napędzie, zainstalować można jeden z trzech różnych układów hamulcowych w obniżonym, sportowym zawieszeniu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.