Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > CUV Forda

CUV Forda

Na styczniowych targach motoryzacyjnych w Detroit Ford zaprezentuje model Edge, ze stosunkowo nowej, ale bardzo dynamicznie rozwijającej się klasy CUV (crossover utility vehicle).

CUV Forda

Samochody typu CUV wywodzą się z bardziej popularnych obecnie SUV-ów, są nieco mniejsze, przypominają trochę auta o nadwoziu kombi. Do tej pory zaliczane były do wspólnej klasy z SUV-ami, jednak coraz szybciej rozwijający się ten segment samochodów, na razie głównie w USA, każe traktować tego typu auta, jako zupełnie oddzielna klasa. Co ciekawe, wg różnych prognoz sprzedaż CUV-ów na rynku amerykańskim w przyszłym roku przewyższy po raz pierwszy sprzedaż większych SUV-ów. Jako jedna z przyczyn, ale chyba najbardziej istotna, podawana jest utrzymująca się na wysokim poziomie cena paliw. A większy SUV potrzebuje do napędu znacznie więcej paliwa, niż CUV.

Zobacz galerię zdjęć modelu Ford Edge

Na tym tle wydaje się, iż Ford Edge ma szansę być jedną z głównych gwiazd wystawy w Detroit. Jak na razie nie mamy jeszcze zbyt dużo informacji o tym modelu. Wiadomo, iż do jego napędu posłuży sześciocylindrowa jednostka o pojemności 3,5 litra, która współpracować będzie z sześciostopniową, automatyczną przekładnią. To połączenie zapewnić ma dobre osiągi oraz bardzo dobre wyniki zużycia paliwa. Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych Ford Edge trafi w czwartym kwartale przyszłego roku.

Komentuj:

~XOlSdlkmlqwe 2007-04-21

test comment

~llOowLfXrcP 2007-04-20

test comment

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?