mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > CUV Forda

CUV Forda

Na styczniowych targach motoryzacyjnych w Detroit Ford zaprezentuje model Edge, ze stosunkowo nowej, ale bardzo dynamicznie rozwijającej się klasy CUV (crossover utility vehicle).

CUV Forda

Samochody typu CUV wywodzą się z bardziej popularnych obecnie SUV-ów, są nieco mniejsze, przypominają trochę auta o nadwoziu kombi. Do tej pory zaliczane były do wspólnej klasy z SUV-ami, jednak coraz szybciej rozwijający się ten segment samochodów, na razie głównie w USA, każe traktować tego typu auta, jako zupełnie oddzielna klasa. Co ciekawe, wg różnych prognoz sprzedaż CUV-ów na rynku amerykańskim w przyszłym roku przewyższy po raz pierwszy sprzedaż większych SUV-ów. Jako jedna z przyczyn, ale chyba najbardziej istotna, podawana jest utrzymująca się na wysokim poziomie cena paliw. A większy SUV potrzebuje do napędu znacznie więcej paliwa, niż CUV.

Zobacz galerię zdjęć modelu Ford Edge

Na tym tle wydaje się, iż Ford Edge ma szansę być jedną z głównych gwiazd wystawy w Detroit. Jak na razie nie mamy jeszcze zbyt dużo informacji o tym modelu. Wiadomo, iż do jego napędu posłuży sześciocylindrowa jednostka o pojemności 3,5 litra, która współpracować będzie z sześciostopniową, automatyczną przekładnią. To połączenie zapewnić ma dobre osiągi oraz bardzo dobre wyniki zużycia paliwa. Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych Ford Edge trafi w czwartym kwartale przyszłego roku.

Komentuj:

~XOlSdlkmlqwe 2007-04-21

test comment

~llOowLfXrcP 2007-04-20

test comment

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando