mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > C-Sport Lounge - szybka salonka

C-Sport Lounge - szybka salonka

W skrócie i dużym uproszczeniu. Samochód jest wyrafinowanym technologicznie concept-carem, zapewniającym czworgu pasażerów dynamiczną jazdę i wysoki standard.

C-Sport Lounge - szybka salonka

Podczas tegorocznego salonu samochodowego IAA we Frankfurcie Citroën zaprezentuje po raz pierwszy nową wersję samochodu stworzonego z myślą o zapewnieniu większej przyjemności jazdy. Brzmi banalnie, ale dzięki ulokowaniu wewnątrz osobnych foteli dla czterech pasażerów będą oni sobie mogli pozwolić na podróżowanie w iście paradnym stylu. Tyle, że szybciej, o czym świadczy sama dynamiczna sylwetka nadwozia.


Zobacz galerię zdjęć Citroena C-SportLounge - IAA Frankfurt 2005


Szeroki rozstaw kół i harmonijna rzeźba boków C-SportLounge wyrażają moc, a opływowe kształty i wydłużony dach stanowią efekt poszukiwań w zakresie optymalnej aerodynamiki - mocnej strony marki, co widać także w modelach produkcyjnych.

Przód samochodu charakteryzuje się  poszerzonymi otworami wlotu powietrza i długimi światłami o ostrych formach. Duża przednia szyba sięga wysoko i łączy się łagodnie, bez załamania linii, z panoramicznym dachem. W ten sposób powstała duża przeszklona powierzchnia zapewniająca dobrą widoczność i dopływ światła do luksusowego wnętrza.

Tu znajdujemy harmonijne połączenie eleganckich, najwyższej jakości materiałów z mechaniczną stylistyką stanowiska kierowcy. Zastosowano urządzenia analogowe, a ich rozmieszczenie potęguje wrażenie kokpitu samolotu. Przełączniki skrzyni biegów i klimatyzacji znajdują się w zasięgu ręki, bez względu na wybraną pozycję fotela, a dzięki odwrotnie otwieranym tylnym drzwiom, C-SportLounge oferuje dużą dostępność i łatwość wsiadania.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.